سریع ترین پهپاد تجاری دنیا با سرعت ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت و توانایی فیلم برداری 4K [تماشا کنید]

سریع ترین پهپاد تجاری دنیا با سرعت ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت و توانایی فیلم برداری 4K [تماشا کنید]

کمپانی کوچک و تازه تاسیس Teal توسط یک نوجوان ۱۸ ساله با نام جورج ماتوس (George Matus) تاسیس شده و اولین محصول این شرکت سریع ترین پهپادی است که تا کنون برای کاربردهای معمولی و عمومی تولید شده. این پهپاد می تواند به سرعت ۱۳۶ کیلومتر بر ساعت برسد و در عین حال به ضبط فیلم با فرمت ۴K بپردازد.

ماتوس برای اولین بار در ۱۱ سالگی هدایت یک پهپاد را تجربه کرد و از آن روز عاشق این پرنده های مکانیکی شد. او در سن ۱۶ سالگی و پس از اتمام دبیرستان با کمک و سرمایه گذاری یک فرد ثروتمند توانست کمپانی خود را تاسیس کند و حالا اولین محصول آنها در آستانه ورود به بازار قرار دارد.

photo_2016-07-21_13-42-09

البته نمونه اولیه این محصول، که در ویدیوی ادامه مطلب پرواز آن را خواهید دید، هنوز مجهز به دوربین ۴K نشده و سیستم هدایت آن (از طریق یک دستگاه آیفون) نیز کامل نیست، اما سرعت پرواز آن برای محصولی در این رده واقعاً شگفت آور است.

نخستین ساخته Teal مجهز به پردازنده TX1 کمپانی انویدیا است و ماتوس مدعی شده که با بهره گیری از این مغز دیجیتالی، قرار است بسیاری از عملکردهای پهپاد تولیدی به صورت اتوماتیک انجام بپذیرد.

پلتفرم نرم افزاری که ماتوس و تیمش برای این پهپاد توسعه داده اند راه را برای تولید اپلیکیشن های سوم شخص مختلف جهت افزودن قابلیت های جدید هموار می کند. ناگفته نماند این همان مسیری است که شرکت های صاحب نامی چون DJI و ۳D Robotics در پیش گرفته اند.

ویژگی دیگر محصول Teal مقاومت آن در مقابل بادهایی تا سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت و امکان پرواز در هوای بارانی و برفی خواهد بود. این پهپاد از حالا با قیمت ۱۲۹۹ دلار قابل سفارش است و عرضه آن نیز  تا قبل از کریسمس آغاز خواهد شد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato