با این راهکارها ظرف ۳۰ ثانیه تأثیر اولین برخورد خود با دیگران را بهبود ببخشید

هر انسانی به طور متوسط طی ۸ ثانیه توانایی تمرکز خود را از دست می دهد، بنابراین اثرگذاری بر دیگران و ماندگار شدن در ذهن آنها نمی تواند کار ساده ای باشد. به بیان دیگر، وقتی برای اولین بار با کسی برخورد دارید، برای شکل دهی به اثری که در ذهن او می گذارید فرصت زیادی نخواهید داشت.

در ادامه ۵ راهکار به شما ارائه خواهیم کرد که کمک می کنند ظرف ۳۰ ثانیه بیشترین اثرگذاری را روی طرف مقابل خود داشته باشید:

۱- خود را متفاوت معرفی کنید

آماندا مارکو، مشاور ارتباطات استراتژیک می گوید وقتی کسی از شما می پرسد که هستید و به چه کاری مشغولید، به عبارت «من فلانی هستم، [عنوان شغلی تان]»، بسنده نکنید. در عوض از روایتی استفاده کنید که طرف مقابل بتواند با آن ارتباط برقرار کند و سریع و راحت بفهمد چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. برای مثال اگر از کودکی به شغل فعلی خود علاقه داشته اید، این را به شکلی کاملاً مختصر و مفید در معرفی خود بگنجانید.

۲- از به کار بردن اصطلاحات تخصصی بپرهیزید

این کاملاً به شناخت شما از طرف مقابل بستگی دارد. از به کار بردن اصطلاحات و عبارات تخصصی حوزه ی فعالیت خود بپرهیزید، مگر آنکه طرف مقابل شما نیز در همین حوزه فعالیت داشته باشد و با تمام زیر و بم آن آشنا باشد. این کار باعث می شود حرف هایتان برای طرف مقابل قابل فهم تر شود و بهتر در ذهن او بنشیند.

۳- اطلاعات خشک خود را با شرح ماجرا همراه کنید

پژوهشی از سوی دانشگاه استنفورد نشان می دهد آمار به تنهایی با نرخ ۵ درصد تا ۱۰ درصد در ذهن افراد ماندگار می شود. اما همین آمار اگر با شرح یا روایت ماجرا همراه شود نرخ ماندگاری اش در ذهن افراد تا ۶۵ الی ۷۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین اگر آماری برای ارائه کردن دارید، داستان آن را نیز به این آمار بیافزایید.

۴- اگر زمینه ی مشترکی دارید از آن بهره بگیرید

پس از اینکه با کسی مکالمه ای داشتید، به این فکر کنید که از مکالمه تان چه چیزهایی در خاطرتان مانده است. اغلب مواقع درس خواندن در یک مدرسه یا زندگی در یک محل می تواند به خوبی در ذهن افراد بماند. علت این امر آن است که عوامل مشترک، شما و مخاطبتان را با یکدیگر پیوند می زنند و با گره خوردن این آشنایی و خاطرات گذشته، شما را در ذهن او ماندگار تر می کنند.

اگر در میان صحبت هایتان یا از روی پروفایل طرف مقابل در شبکه های اجتماعی به نقطه ی اشتراکی برخورد کردید، این موضوع را به زبان بیاورید؛ اما مراقب باشید در جزئيات زندگی طرف مقابل بیش از اندازه کنجکاوی نکنید.

۵- از طرف مقابل تعریف کنید

به زبان ساده، افراد احساسی که به آنها منتقل می کنید را به خاطر خواهند سپرد. با تعریفی به جا و صادقانه از آنها، سعی کنید حسی که از دیدن شما در خاطرشان ثبت می شود گرما و صمیمیت باشد. همیشه به خاطر داشته باشید همه ی انسان ها به راحتی تفاوت تعریف و تمجید های صادقانه را از تملق گویی و تعریف های بی جا تشخیص می دهند. بنابراین به هیچ وجه سعی نکنید بی جهت از کسی تعریف کنید.

ترجیحاً سعی کنید موضوع مورد تحسین تان با مباحث کاری در ارتباط باشد؛ مثلاً اگر طرف مقابل ارائه ی خوبی داشته یا در ملاقات با شما نظر هوشمندانه ای داده است، از همین موضوع استفاده و او را بابتش تحسین کنید.

مطالب مرتبط

تنها با یک راهکار ساده، اضطراب خود را کاهش دهید

برای بسیاری از ما پیش آمده که در حین فعالیت های روزمره، همواره نگران موضوعی دیگر هستیم. بر اساس آمار ها 38 درصد از انسان ها، هر روز، با نگرانی دست و پنجه نرم می کنند. در واقع این مسئله، یک موضوع طبیعی است، ولی اگر بر کارایی شما در زندگی یا شغلتان تأثیر بگذارد،... ادامه مطلب

چگونه اشتباهات کاریمان را تشریح کنیم تا بخشیده شویم؟

«تیم فریس» (Tim Ferriss)  نویسنده کتاب های مرتبط با مباحث موفقیت، گفته جالبی دارد: «معمولاً موفقیت یک فرد، براساس تعداد مکالمات ناراحت کننده ای که او در طول زندگی داشته، سنجیده می شود». مکالمات همواره مثل یک پارادوکس به نظر می رسند؛ گاهی به طرز تعجب برانگیزی، مکالمه ای که موجب می شود در کوتاه مدت احساس... ادامه مطلب

3 سوالی که در صورت به هم خوردن تعادل بین کار و زندگی باید از خود بپرسید

حفظ تعادل میان کار و زندگی بسیار مشکل بوده زیرا فاصله این دو به باریکی یک تار مو است. به همین دلیل گاهی به سادگی تعادل میان آنها در زندگی‌تان به هم می‌خورد. خوشبختانه راهکارهایی برای جلوگیری از این اتفاق یا بازگشت به تعادل وجود دارد. در ادامه 3 سوالی را مطرح می کنیم که با... ادامه مطلب

راهکارهای موفقیت به روش ایلان ماسک

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت های «اسپیس اکس» و «تسلا» یکی از خلاق ترین مدیران مطرح دنیای تکنولوژی محسوب می شود و به نظر می رسد هوش او یکی از دلایل پیشرفتش باشد؛ ولی به عقیده «جیم کَنترِل» (Jim Cantrell)، هم بنیانگذار اسپیس اکس، عوامل دیگری غیر از نبوغ نیز در موفقیت ماسک تأثیر گذار... ادامه مطلب

تاکتیک های موثر برای داشتن مذاکرات کاری موفقیت آمیز

ریچارد هروچ سالهاست که در زمینه ی معاملا کاری فعالیت می کند از این رو با دیدن اشتباهات زیادی که در مذاکرات رخ داده و یافتن راه حل برای آنها کوله باری از تجربه در این زمینه دارد. او نکات ارزنده ای را در این زمینه ارائه کرده که از این قرارند: به نقطه نظرات طرف دیگر... ادامه مطلب

توصیه های «اپرا وینفری» درباره کار و زندگی به کارآفرینان

اپرا وینفری با برنامه ی تلویزیونی بسیار محبوبش که در 25 فصل ارائه شد جایگاه خود را در قلب مردم پیدا کرد. او که مصاحبه های تلویزیونی بسیار صمیمانه ای با افراد مشهور برقرار می کرد، موفقیتش را مدیون عادات خوبش می داند. در ادامه چند نمونه از عادات خوب وی آورده شده است: سرمایه... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x