ورایزن فردا رسماً خرید یاهو را تایید می کند

ورایزن فردا رسماً خرید یاهو را تایید می کند

با توجه به خبرهایی که دیروز در خصوص یاهو منتشر شد، به نظر می رسد که خریدار قطعی این شرکت، «ورایزن» است. اینک گزارش می شود که هر دو شرکت یاد شده تصمیم دارند فردا خبر قطعی این داد و ستد را اعلام کنند.

لازم به ذکر است که شرکت ورایزن، در روز سه شنبه باید گزارش عملکرد مالی خود از سه ماه دوم سال جاری میلادی را منتشر کند و اینطور که پیداست، به همین دلیل روز دوشنبه خبر این خرید که مبلغ آن به سختی به ۵ میلیارد دلار می رسد، اعلام خواهد شد.

پیش از این یاهو ذکر کرده بود که صرفاً تصمیم دارد هسته اصلی تجارت خود را به فروش برساند ولی هنوز هم مشخص نیست که این قرارداد ۵ میلیارد دلاری، مشمول پتنت ها و املاک تحت مالکیت یاهو می شود یا خیر. در این میان سازمان های رگولاتوری مرتبط نیز باید این خرید و فروش را تایید کنند.

یاهو در ابتدای سال جاری اعلام کرد که می خواهد هسته مرکزی تجارت خود را به فروش برساند و بر همین اساس، به دنبال بالاترین پیشنهاد است. در این میان شرکت های مختلفی که بیشتر خصوصی بودند، در لیست خریداران دیده شده اند. خریده شدن یاهو توسط Verizon که بزرگترین شرکت ارتباطی ایالات متحده نیز به شمار می رود، پایانی خواهد بود بر یکی از نخستین استارتاپ های وب که در سال ۱۹۹۴ کار خود را آغاز کرد.

حال پس از خریده شدن یاهو، این شرکت توسط شخص دیگری در ورایزن رهبری خواهد شد. اینطور که پیداست، مدیر عامل AOL، آقای «تیم آرمسترانگ» سکان هدایت یاهو را در دست خواهد گرفت. این در حالیست که ورایزن سال گذشته شرکت AOL را با مبلغ ۴.۴ میلیارد دلار خریداری کرد و این شرکت اینترنتی بزرگ به همراه مدیر عاملش را به مجموعه بزرگ خود افزود و اکنون نیز می خواهد یاهو را با آن ادغام کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato