آیفون، آیپد و مک با کاهش تقاضا مواجه شده اند

منبع اصلی درآمد اپل، از فروش سخت افزار است و امروز این شرکت گزارش داد که فروش سه محصول اصلی اش، یعنی آیفون، آیپد و مک با کاهش رو به رو شده است.

اپل در سه ماهه دوم سال جاری موفق به فروش ۴۰.۴ میلیون آیفون شده در حالی که سال پیش در همین بازه زمانی، ۴۷.۵ میلیون آیفون به فروش رسانده بود. این یک کاهش ۱۵ درصدی برای محبوب ترین تلفن هوشمند جهان است و تا کنون بی سابقه بوده. در هر صورت، رشد فروش آیفون متوقف شده و تنها ارائه آیفون ۷ می تواند این شرایط را تغییر دهد.

اما آیپد هم با شرایط جالبی رو به رو نبود. در حقیقت بیشتر از سه سال است که فروش این محصول دوره به دوره کمتر می شود. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴، اپل بیش از ۱۳ میلیون آیپد فروخت. در همان بازه و در سال ۲۰۱۵، این رقم به ۱۰.۹ میلیون دستگاه آیپد کاهش یافت و اکنون اپل خبر می دهد که در سه ماهه دوم سال میلادی جاری موفق به فروش ۹.۹ میلیون آیپد شده.

اما می رسیم به مک. اپل در گزارش مالی دیشب خود بیان کرد که موفق شده ۴.۲۵ میلیون انواع کامپیوتر شخصی مک را به فروش برساند. سال پیش در همین دوره، شرکت مذکور ۴.۸ میلیون واحد کامپیوتر به فروش رسانده بود. البته در سال گذشته، اپل کامپیوتری جذاب به نام مک بوک ۱۲ اینچی را ارائه داده بود و مشخصاً کاربران زیادی دست به خرید آن زدند. در حالی که امسال همان طراحی، صرفاً با سخت افزاری نو به‌روز رسانی شد.

اپل همچنان خبر نمی دهد که چه تعداد دستگاه ساعت هوشمند و همچنین چه تعداد Apple TV به فروش می رساند. این دو دستگاه هنوز زیر سایه بخش «سایر محصولات» به فروش می رسند.

Mobit

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟