استفاده از مسدودکننده های تلفن همراه، بدون مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات غیرقانونی است

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام كرده است استفاده از مسدود كننده‌ های تلفن همراه یا اصطلاحاً jammer، فقط با دريافت مجوز از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی مجاز است.

حسين فلاح جوشقانی در این زمینه گفته است: «ضوابط فنی و مقررات مسدود كننده‌ های تلفن همراه، از سال ۸۸ در كشور لازم‌ الاجرا بوده و بر اساس اين ضوابط، استفاده از مسدود كننده‌ های تلفن همراه تنها درصورت دريافت مجوز از رگولاتوری و فقط در موارد مشخص شده در اين مصوبه مجاز است».

مسدود کننده ی موبایل دستگاهی است که با انتشار سیگنال های رادیویی، باعث قطع ارتباط بین تلفن های همراه موجود در محیط و فرستنده ی امواج تلفن همراه می شود. به بیان ساده دستگاه مذکور می تواند در محدوده ی برد خود، آنتن دهی موبایل را به صفر برساند.

گفتنی است انواع مختلف و متعددی از این نوع مسدود کننده ها، حتی انواع قابل حمل آن، در حال حاضر به وفور یافت می شوند و در مکان های مختلف نظیر سالن های کنفرانس، سالن های امتحانات، بیمارستان ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری در ادامه ی سخنان خود افزوده است: «عمده ی مسدود كننده‌ های غيرمجاز، دارای توان تشعشعی بالاتر از حد استاندارد هستند كه علاوه بر آسيب رساندن به شبكه‌ های ارتباطی و اختلال در خدمات‌ رسانی به مردم، سلامت افرادی كه در معرض امواج اين تجهيزات قرار می گيرند را نیز به خطر می اندازند».

جوشقانی درباره ی پيامد های استفاده ی غیر مجاز از این دست تجهیزات گفته است: «با كسانی كه بدون مجوز از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديویی از مسدود كننده‌ های تلفن همراه استفاده كرده و در شبكه ی راديویی اپراتور های تلفن همراه اختلال ايجاد می كنند، تمامی دستگاه های غيرمجاز آنان جمع‌ آوری ‌شده و به صورت قانونی با آنان برخورد می شود».

Mobit

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟