معرفی بازی دلاور؛ پیش به سوی آزادی

معرفی بازی دلاور؛ پیش به سوی آزادی

به نظر می رسد سندرم بازی های تابستانی این بار با شمایل دیگری به بازار داخلی هم سرایت کرده است. اگر از مخاطب های صنعت گیمینگ باشید، حتما می دانید سه ماه تابستان عناوین بزرگی به انتشار نرسیده و بازیکن ها بیشتر وقت خود را با بازی های قدیمی یا مستقل می گذرند. تقریبا چنین چیزی را هم در ایران شاهد هستیم. با وجود این که حدود یک ماه است که وارد فصل تعطیلات شده ایم ولی بازی های بسیار کمی توانسته اند انتظارات بازیکن ها را برآورده کنند.

دلاور یکی از همین عناوین است. زمان زیادی می گذشت که بازی ایرانی با چنین سبک و کیفیتی ندیده بودیم. بنابراین ابتدا فکر کردیم استودیو سازنده تنها به بومی سازی روی آورده، اما بعدها فهمیدیم که اشتباه کردیم. با ما و معرفی این عنوان جذاب همراه باشید تا بدانید در این صحرای سوزان هم همچنان آب خنک پیدا می شود.

داستان به حمله تروریست ها تروریست ها باز می گردد که پی آن قهرمانی از دل مردم حضور کرده و به مبارزه با آن ها می پردازد. مکانیزم های گیم پلی بازی بدین صورت هستند که کاراکتر بازی هر مرحله پشت سنگری کمین نموده و به کشتن دشمن ها می پردازد. در این بین با پیشروی هم چالش های گوناگون تری به انتظار شما نشسته اند.

دلاورـ بازی
گول ظاهر بازی را نخورید. استودیو سازنده بیشتر سعی داشته گیم پلی سرگرم کننده و مفرح به بازیکن ها هدیه بدهد که در این زمینه هم موفق عمل کرده است.

چندین المان در موفقیت دلاور نقش مهمی را ایفا می کنند. یکی به گستردگی مکانیزم های سلاح ها باز می گردد. شش اسلحه در بازی وجود دارد. طبیعتا در نگاه اول برای عنوانی که حدود پنجاه مرحله دارد، این تعداد کم به نظر می رسد. اما زمانی که بدانید تفاوت تجهیزات جنگی تنها به قدرت نبوده و هر کدام توانایی های مختلفی به بازیکن هدیه می دهند، می توانید از این مشکل چشم پوشی کنید.

نکته دیگر که توانست چشم ما را بگیرد، اجبار استفاده از بعضی سلاح هاست. بیایید با مثالی ساده تر بگوییم. هر اسلحه تا فاصله ای را می تواند شلیک کند. بنابراین بعضی اوقات مجبورید تجهیزات خود را عوض کنید تا بتوانید دشمن هایی که دورتر قرار دارند را بکشید. اینجا دو مسئله خیلی مهم بازیکن را به چالش می کشد. یکی از این که امکان دارد تیر اسلحه ها کم باشد، بنابراین بهترین استفاده را باید از آن ها ببرید.

همچنین با هر تیری که می خورید، یک ستاره از ستاره هایی که در پایان می گیرید کم می شود. چون سیستم امتیاز بازی بر پایه سه ستاره است. دومین المانی که می تواند بازیکن ها را به تجربه دلاور ترغیب کند به حضور یک مد متفاوت باز می گردد. در این بخش بی پایان بازیکن قابلیت حرکت شخصیت اصلی را داشته و باید به مبارزه با دشمن ها به بپردازد. اگر هم بیش از میزان تعیین شده تیر بخورید، خواهید باخت.

دلاور_اندروید
خشونت موجود در بازی می تواند برای بعضی ها جذاب باشد. البته قابلیت غیر فعال خون ها برای کودکان را دارید.

این مد بیشتر برای بازیکن هایی طراحی شده که می خواهند سکه به دست آورده و دیگر تجهیزات موجود هم امتحان نمایند. از ارز درون بازی گفتیم، باید اشاره کنیم متاسفانه هزینه خرید اسلحه و مهمات بسیار بالاست. عجیب تر اینجاست تنها راه کسب سکه، انجام بخشی بود که بالاتر گفتیم و مرحله های اصلی به بازیکن پول نمی دهند.

سومین و آخرین المان جذاب بازی را می توانیم به نام طراحی شخصیت ها و محیط بزنیم. شاید اگر کاراکترها مکعبی شکل و ماینکرفت مانند نبودند، این تاثیرگذاری را نمی دیم. البته گرافیک تکنیکی چندان چشم نواز نیست ولی اگر کنار دیگر المان ها قرارش دهیم، همچنان زیبا به نظر می رسد.

متاسفانه از دیدگاه شنیداری کمی کم کاری را شاهد هستیم. بزرگترین مشکل این بخش به صدای راوی باز می گردد که نه تنها هیجان کافی را ندارد، بلکه هنگام مبارزات چند جمله محدود می شنوید. موسیقی هم با وجود جذابیت های خود، پس از مدتی رنگ و بوی تکراری به خود می گیرد. برای جمع بندی باید بگوییم پس از مدت ها دوباره شاهد یک عنوان ایرانی با کیفیت هستیم، واقعا می خواهید چنین فرصتی را از دست بدهید؟

دلاور
  • دلاور
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: استودیو گونای
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۳۴.۳ مگابایت
دانلود
کافه‌بازار

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato