بررسی دیجیاتو؛ سری دو، ارزان ترین ب ام و صفر کیلومتر بازار ایران

بررسی دیجیاتو؛ سری دو، ارزان ترین ب ام و صفر کیلومتر بازار ایران

بررسی دیجیاتو؛ سری دو، ارزان ترین ب ام و صفر کیلومتر بازار ایران

دهه ۶۰ میلادی را می توان به عنوان عصر جدید خودروهای اسپرت، پس از جنگ جهانی دوم نام گذاری کرد که در این دوره، خودروسازان مختلفی از سرتاسر جهان با مدلهای جدید خود از راه رسیدند. از قلچماغ های آمریکایی گرفته تا پورشه ۹۱۱ موتور عقب.

در بهبوهه رونمایی از انواع خودروهای اسپرت و راننده محور، شرکت نه چندان موفق بی ام که با مشکلات عظیم مالی به دلیل صدمه های اساسی در طی جنگ جهانی دوم ،رو به رو شده بود و حتی زمزمه های خرید این شرکت توسط رقیب دیرینه خود یعنی مرسدس بنز نیز به گوش می رسید، اما معرفی سری ۰۲ که بیشتر با نام ۲۰۰۲ در کشور ما شناخته می شود، نه تنها خود را از منجلاب ورشکستگی نجات داد، بلکه توانست برند خود را به شکل گسترده ای به جهانیان معرفی کند.

bmw-electric-car-lineup

در واقع فروش بسیار خوب این سری باعث شد تا این شرکت ادامه راه خود را پیدا کند و نسل های بعدی ۰۲ که با نام سری۳ عرضه شدند، به پر فروش ترین محصول این شرکت در طی همه این سال ها تبدیل شده است.

در اواخر دهه ۵۰ شمسی بود که بی ام و ۲۰۰۲ با آن رنگ نارنجی پا به کشور ما گذاشت و با قیمتی در حدود ۵۰ هزار تومان به عنوان یک خودروی اسپرتی در نزد عموم شناخته شد و در سالهای بعد تبدیل به یکی از محبوب ترین خودروهای اسپرت وارداتی شد.

SUPER BMW-2

پس از گذشت ۵۰ سال از تولید سری ۰۲، بی ام و سری ۲ را معرفی کرده است که به دلیل ابعاد کوچک ترش به نسبت سری ۳ کوپه که با نام سری ۴ خوانده می شود.

این مدل به نوعی یادآور همان ۲۰۰۲ های قدیمی است. وارد کننده محصولات شرکت بی ام و هم این سری را با مدل ۲۲۰i به ایران آورده است. در ادامه به بررسی این فرزند تازه وارد می پردازیم.

DSC_9024

جانشین کوپه سری ۱

امروزه سبد محصولات بی ام و به قدری بزرگ شده که این شرکت به ناچار دست به تغییر نام برخی سری ها زده است. در واقع سری ۲ کوپه نسل جدید مدل کوپه سری ۱ است و این سری شامل دو مدل کانورتیبل و مدل اکتیو تورر هم می شود.

سری های زوج بی ام و نشان دهنده مدل های کوپه یا کوپه های چهاردرب هستند. نسل قبلی این مدل که با نام سری ۱ خوانده می شد در هر دو نسخه کوپه و کانورتیبل در کشور ما عرضه شده است اما هرگز استقبال گسترده قابل قیاس با سری ۳ را تجربه نکرد.

DSC_9092

این مدل از لحاظ ابعادی کوچک ترین کوپه بی ام و به شمار می رود و به همین دلیل نزدیک ترین محصول امروزی بی ام و به ۲۰۰۲ است. فاصله محوری سری ۲ در حدود ۲۶۹۰ mm است و برای مقایسه بد نیست بدانید که فاصله محوری ۲۰۰۲ ۲۵۰۰ mm است.

بی ام و تا جای ممکن سعی کرده تا این مدل را طوری طراحی کند که فاصله مشخصی نسبت به کوپه بزرگ تر بی ام و یعنی سری ۴ داشته باشد. گرچه از لحاظ وزنی ۲۲۰i در حدود ۱۴۲۵ کیلوگرم وزن دارد و جد بزرگش یعنی ۰۲ با وزن زیر یک تنی خود(در حدود ۹۶۰ کیلوگرم) نشان دهنده تغییرات عظیم خودروهای امروزی به نسبت مدل های گذشته است.

DSC_9095

بی ام و این مدل را با کد F22 می خواند و فیس لیفت ۲۰۱۷ هم F23 نام گذاری شده است. مدل مورد بررسی قرار گرفته ۲۲۰i است که به پکیج M مجهز شده.

ظاهری متفاوت به نسبت دیگر برادران

در نگاه اول ۲۲۰i بدلیل ابعاد کوچکترش توجه ها را به خود جلب می کند و ارتفاع کم آن مزید بر علت می شود و حس کنجکاوی  را بر می انگیزد.

در اکثر نقاط بدنه طراحی این مدل به نسبت دیگر برادرانش متفاوت است و خبری از طراحی یکسانی که امروزه بین سری های مختلف بی ام و وجود دارد نیست و به راحتی متوجه تفاوت این مدل به نسبت دیگر سری ها خواهید شد.

DSC_9082

برای مثال از چراغ های چسبیده به جلوپنجره همچون سری ۳ و ۴ نیست که این مسئله طرفداران خاص به خود را دارد. جلو پنجره کلاسیک بی ام و سایز کوچک تر و معقولی با توجه به ابعاد خودرو دارد و سپر سه تکه که در دو طرفش از مه شکن استفاده شده حس اسپرت بودن را در عین یک ظاهر بشاش و خندان تقویت می کند، بنابراین اثری از چهره های عبوس و خشمگین برادران بزرگ تر دیده نمی شود.

DSC_9091

مدل مورد بررسی مجهز به کیت M است و به همین دلیل چرخ های ۱۶ اینچی جای خود را به چرخ های ۱۸ اینچی داده اند. طراحی سقف منحنی شکل است و ستون ها به نسبت برادر بزرگتر یعنی سری۴ از زاویه کمتری بر خوردار است.

چراغ های عقب یادآور چراغ های بی ام ۲۰۰۲ در مدل های بالاتر است و به کلی طراحی متفاوتی به نسبت سری۳ و ۵ دارد.

وجود تنها یک اگزوز سرگرد می تواند نکته مهمی باشد، زیرا اکثر بی ام و های موجود در خیابان دارای یک خروجی اگزوز دوگانه هستند که البته مربوط به مدل های قدرتمند از ۲.۸i می شود.

DSC_9098

خط شانه ای هم همچون دیگر محصولات بی ام و بخش جدایی ناپذیر از نمای جانبی خودرو است و از بالای چراغ عقب تا گلگیر جلو امتداد پیدا کرده.

بنابراین ۲۲۰ علیرغم پایه بودن مشخصات فنی، از ظاهری اسپرت و نسبتا جذاب برخوردار است که حتی برای دوستداران ب ام و هم چندان تکراری به نظر نمی رسد.

اتاق تکراری و کیفیتی که در حد نام بی ام و نیست

با ورود به اتاق و مواجه با طراحی تکراری و نبود برخی از امکانات متداول شگفت زده خواهید شد. متاسفانه کیفیت متریال داخلی کابین هم چنگی به دل نمی زند و همان مشکلی که در سری۳ ها وجود داشت اینجا تکرار شده است.

DSC_9030

داشبورد و به کلی طراحی کابین به گونه ای صورت گرفته که طراحان آن تنها طرح بی ام و سری ۳ را برداشته و آن را در ابعاد کوچک تری در این خودرو قرار داده اند.

زبان طراحی پشت آمپر، کنسول مرکزی، صفحه نمایش  قرار گرفته در بالای کنسول مرکزی، جوی استیک جعبه دنده و حتی ترمز دستی مکانیکی کاملا مشابه با سری ۳ است.

DSC_9039

گرچه نمی توان به مونتاژ قطعات و ارگونومی آن ها در کنار همدیگر گله گذاری کرد.  چرم قرمز و سیاه به همراه پلاستیک تیره سعی در ارائه محیطی جوان پسند و اسپرت دارند.

DSC_9087

طراحی کنسول در سمت شاگرد متفاوت ترین بخش به نسبت بی ام و سری ۳ است و خط شکسته به سمت پایین و قرار گیری یک تکه آلومینیومی در سمت راست و حضور دو آمپر مرکزی به جای چهار آمپر گرد استفاده شده در سری ۳ از دیگر تفاوت های عمده هستند.

DSC_9028

در بخش امکانات هم بی ام و درخشان ظاهر نمی شود و حتی خبری از تنظیمات برقی صندلی ها در تمام جهات نیست. در واقع بی ام و تنها تجهیزات بسیار ضروری و مهم را در سری ۲ قرار داده و باید برای داشتن آپشن های دیگر پول خرج کنید.

DSC_9052

از امکانات این خودرو می توان به کروز کنترل، تهویه مطبوع دوگانه، سانروف، سنسور پارک و دوربین دید عقب، سیستم صوتی با ۶ اسپیکر و...اشاره کرد.

DSC_9031

فضای سرنشینان جلو هم خوب و راحت است اما در بخش عقبی تنها برای دو سرنشین فضا فراهم شده و این خودرو را به یک کوپه ۲+۲ تبدیل کرده است. سرنشینان عقبی دارای فضای خوبی در بخش سر و شانه ها هستند و کانال تهویه مطبوع برای ایشان نیز در نظر گرفته شده است، اما در هر صورت نشستن بر روی صندلی عقب، برای سواری طولانی مدت چندان توصیه نمی شوند.

DSC_9117

DSC_9078

DSC_9086

قوای محرکه ناامید کننده برای جانشین ۲۰۰۲

وزن کم به همراه قدرت موتور مناسب، چنان قابلیت های گسترده ای به بی ام و ۲۰۰۲ داده بود که ۲۰۰۲ به پای ثابت مسابقات اتومبیل رانی دهه ۷۰ تبدیل شده بود.

در مدل ۲۰۰۲ توربو که تعدادی از آن هم پا به ایران گذاشت، قدرت موتور این کوپه ۱۰۰۰ کیلوگرمی به بیش از ۱۷۰ اسب بخار رسیده بود و به اتکا به همین وزن کم و ابعاد جمع جور، سر به سر دیگر رقبای هموطن و قلچماغ های آمریکایی با آن موتورهای حجیم V-8 می گذاشت.

اما حالا جانشین عرضه شده آن در کشور از مقابله با یک هیوندای جنسیس کوپه در مسیر مستقیم ترس دارد!

DSC_9077

وارد کننده مدل ۲۲۰i را در حال حاضر به فروش می رساند که با قدرت ۱۸۱ اسب بخاری از موتور ۱۹۹۷ cc چهارسیلندر که به یک توربو دوبخشی مجهز شده نیرو می گیرد.

در واقع وارد کننده مدل بالاتر یعنی ۲۲۸i را که مجهز به همان موتور ۲۴۱ اسب بخاری ۵۲۸i و ۳۲۸i و ۴۲۸i را فعلا در کشور ما عرضه نمی کند. به هر روی این موتور گشتاوری برابر ۲۷۰ نیوتن متر تولید می کند و به همان جعبه دنده مشهور شرکت ZF آلمان که یک نسخه ۸ سرعته اتوماتیک است مجهز شده است.

DSC_9085

بی ام و مدعی شده است که با بنزین استاندارد یورو ۵ این موتور مصرف سوختی برابر با ۶.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر به صورت ترکیبی دارد و در عرض ۷ ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت می رسد. گرچه بی ام و مدل دنده دستی را هم عرضه می کند اما برای کشور ما وارد کننده فعلا تنها مدل ۲۲۰i اتومات، در دو نسخه کوپه و کانورتیبل را در برنامه فروش مدل های ۲۰۱۶ خود دارد.

DSC_9035

بر روی کاغذ و با وزن ۱۴۲۵ kg به نظر با بی ام و چندان پرشتابی رو به رو نیستیم مگر آن که در عمل خلافش ثابت شود، اما نکته امید بخشی هم در این زمینه وجود دارد و آن اینکه احتمالا ظرف چند ماه آینده شاهد عرضه مدل ۲۲۸i یا ۲۳۰i خواهیم بود که به لطف قدرت بیشتر حدود ۲۵۰ اسب بخار، می تواند با شتابی در حدود ۶ ثانیه، به یکی از سریعترین خودروهای صفر کیلومتر بازار بدل شود.

تجربه رانندگی با بی ام و ای که می خواهد یک ۲۰۰۲ دیگر باشد

با نشستن پشت فرمان متوجه دید خوب به بیرون و جایگاه ارگونومیک راننده خواهید شد و قطعا رانندگی با سری ۲ به دلیل ابعاد کوچکش در ترافیک های شهری می تواند راحت تر از برادران بزرگ تر باشد.

DSC_9032

در این خودرو می توان در ۴ حالت مختلف رانندگی کرد. حالت اقتصادی، راحت، اسپرت و اسپرت پلاس. در هر حالت مختلف تنظیمات موتور، تعلیق، جعبه دنده و شرایط وزنی فرمان عوض می شود و متناسب با حالت رانندگی که انتخاب کرده اید در می آید. با توجه به ارتفاع پایین تر مدل مجهز به کیت M که در حدود ۱۰ mm است و چرخ های ۱۸ اینچی قطعا نباید به دنبالی یک سواری نرم و راحت بود.

DSC_9033

اما رانندگی در حالت راحت با این بی ام و آنچنان هم سفت و سخت نیست و سیستم تعلیق سعی در جذب ضربات دارد. در هر صورت نمی توان انتظار یک سواری نرم از این کوپه کوچک را داشت و حتی در دست انداز های بزرگ نیروی وارده به مجموعه فرمان هم فشار وارد می کند.

با این که فرمان برقی آن حس و حال فرمان های قدیمی را ندارد و شرایط وزنی آن هم کمی مصنوعی به نظر می رسد اما به دلیل چسبندگی خوب محور جلو، بالانس درجه یک و شاسی قرص محکم این بی ام و لذت رانندگی بر سر پیچ ها معنا می شود و یادآور خوبی برای هندلینگ درجه یک ۲۰۰۲ است.

DSC_9027

همانند دیگر موتورهای جدید بی ام و به دلیل استفاده از توربوشارژر گشتاور از دور پایینی در اختیار راننده گذاشته می شود اما قدرت کم موتور به خصوص در مسیرهای مستقیم بیشتر به چشم می آید و می تواند هندلینگ درجه یک این بی ام و و به خصوص چسبندگی خوب محور جلو را تحت الشعاع قرار دهد.

DSC_9103

DSC_9104

DSC_9106

DSC_9086

در حالت اسپرت پلاس محور عقب بیشترین تمایل را به انحراف دارد اما این شیطنت به دلیل قدرت نه چندان بالای موتور در نطفه خفه می شود. در هر صورت به دلیل وزن به نسبت بالا و قدرت پایین موتور، گشتاور توانایی رساندن این خودرو را به سرعت های بالا دارد اما شتاب گیری های ناگهانی و به خصوص در شتاب گیری های اولیه آن انتظاری که از یک بی ام و کوپه می رود برآورده نمی شود و قطعا مدل بالاتر یعنی ۲۲۸i با قدرت موتور برابر با یک ۴۲۸i و وزن کمتر می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای یک خودروی راننده محور باشد.

DSC_9076

قیمت و شرایط بازار ب ام و ۲۲۰i

قیمت نقدی ۲۲۰i توسط وارد کننده معادل ۲,۸۹۹,۰۰۰,۰۰۰ ریال است، گرچه می توان در بازار با قیمت های پایین تری بر حسب آپشن و یا مدل های بدون گارانتی را خریداری کرد، اما خودرویی با این میزان قدرت و ابعاد به نسبت کوچک، شاید توجیه چندانی برای پرداخت چنین بهایی وجود نداشته باشد.

DSC_9097

در آینده اگر رقبای آلمانی همچون آئودی TT مرسدس بنز CLA و حتی پورشه باکستر در کشور ما عرضه شوند، قطعا شاهد رقابتی سخت بین این اسپرت های ریز نقش آلمانی خواهیم بود. اما در بازار فعلی گزینه های دست دوم و نسل قبل سری۳ با چنین قیمتی از قدرت بیشتری برخوردار است و فضای بیشتری را هم در اختیار شما قرار می دهد.

DSC_9112

تویوتا GT86 و حتی جنسیس کوپه را می توان از دیگر رقبا بر شمرد که هم قیمت کمتری دارند و هم عرضه گسترده ای تا به این تاریخ داشته اند. به نظر بدلیل قیمت پایه ای بالای سری۲ وارد کننده تنها به عرضه همین مدل بسنده کرده است و شاید کمتر کسی حاضر به پرداخت رقم های بالاتر برای خودروی به این ابعاد باشد.

DSC_9025

قطعا حضور مدل قدرتمندتر ۲۲۸i می تواند معادلات را برهم بریزد و با توجه به تحول کیفی که بی ام و در مدل های فیس لیفت ۲۰۱۷ خود داده است می تواند جانشین خلفی برای ۲۰۰۲ های محبوب در نزد ایرانیان باشد. اما ۲۲۰i به دلیل قدرت کم موتور نمی تواند جانشین شایسته و بایسته ای برای جد بزرگش باشد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل