خرید تویوتا توسط ارتش آمریکا؛ لندکروزر و هایلوکس در گردان یانکی ها

خرید تویوتا توسط ارتش آمریکا؛ لندکروزر و هایلوکس در گردان یانکی ها

خودروهای تویوتا همواره به دوام بالا و جان سخت بودن معروف بوده و هستند. در بخش شاسی بلندها این باور شدت و قوت بیشتری به خود می گیرد؛ زیرا در بحث آفرود و مسیرهای دشوار تولیدات تویوتا جزو مورد اعتمادترین ها هستند.

همین مساله باعث شده که هایلوکس و مدل های مختلف لندکروزر توسط ارتش ها و حتی گروه های تروریستی به کار گرفته شوند.

Land Cruiser Series

ستاد فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده آمریکا (SOCOM) اخیرا با کمپانی Battelle Memorial قرارداد مشروط ۱۷۰ میلیون دلاری امضا کرده که در صورت نهایی شدن این شرکت متعهد می شود در طول ۵ سال آتی ۵۵۶ دستگاه خودروی ویژه برای جابجایی نیروها و یا استفاده عملیاتی در اختیار ارتش بگذارد.

toyota-hilux-sr5-2015

این خودروها که شامل فورد رنجر، لندکروزر سری ۷۰ و هایلوکس می شود، در بخش های مختلف خود مورد بازنگری و تقویت قرار گرفته و در برابر حملات احتمالی از سرنشینان خود محافظت خواهند کرد.

ford-ranger

هدف کلی این قرارداد توسعه خودروهایی با ظاهری کاملا معمولی است که به نیروها اجازه دهد بدون جلب توجه و با امنیت بالا در خیابان های کشور مورد تهاجم تردد کرده و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

از میان ۵۵۶ خودروی سفارش داده شده، ۳۹۶ دستگاه زره پوش خواهند بود که البته این ویژگی از روی ظاهر خودرو قابل تشخیص نیست.

اما نکته جالب که ما را به سمت تهیه این خبر ترغیب کرد اینست که اکثر خودروها از خانواده لندکروزر سری ۷۰ و بصورت دقیق تر از مدل های ۷۶ و ۷۹ خواهند بود.

Land Cruiser Series 70 (5)

این سری با حفظ شکل جعبه ای خود از سال ۱۹۸۴ روی خط تولید قرار داشته و مدل های مختلف آن سالهاست که در کشور ما نیز حضور دارد.

Land Cruiser Series 70 (9)

لندکروزر سری ۷۰ که فاقد امکانات رفاهی است، با گذشت سال ها به واسطه عملکرد فوق العاده قابل اعتماد خود هنوز جایگاه ویژه ای در بین محصولات جان سخت دارد.

Land Cruiser Series 70 (8)

خودروهایی با برند تویوتا برای سربازان آمریکایی خریداری شده اند؛ سربازان همان ارتشی که در سال ۱۹۴۵ با بمب های اتمی باعث جان باختن ۱۲۹۰۰۰ شهروند ژاپنی شدند.

اگر این نکته طعنه آمیز را در کنار حضور انبوه خودروهای ژاپنی در خیابان های آمریکا قرار دهیم به این نتیجه می رسیم که چشم بادامی های سخت کوش و البته باهوش با جابجایی میدان جنگ، فلزات خود را به جای ساخت سلاح صرف تولیداتی کرده اند که اقتصاد آن ها را بیمه کرده است.

فروش هر خودروی ژاپنی به یک آمریکایی برابر است با آرامش و امنیت اقتصادی چند فرد ژاپنی.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato