میلیون ها اکانت تلگرام در معرض هک قرار دارند

میلیون ها اکانت تلگرام در معرض هک قرار دارند

تلگرام یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های چت در ایران است که گفته می شود ده ها میلیون ایرانی از آن استفاده می کنند. اما اطلاعات و گفتگو های این کاربران ممکن است آنقدر ها که به نظر می رسد امن نباشند. به گفته ی دو محقق به نام های کالین اندرسون و کلادیو گارنیری، اکانت های بخش بزرگی از این کاربران از طریق هک پیامکی در معرض سوء استفاده قرار گرفته اند.

به محض آن که کاربر از این طریق هک می شود، حمله کنندگان به اکانت تلگرام او دسترسی کامل خواهند داشت و قادر خواهند بود فارغ از رمزنگاری انتها به انتها، پیام های آرشیوی و فهرست ارتباطات آنها را بخوانند.

حمله ی یاد شده به جای رمزنگاری تلگرام که امنیت پیام های رد و بدل شده میان اکانت ها را تأمین می کند، خود تنظیمات امنیتی اکانت را هدف قرار می دهد. وقتی کاربر تلگرام یک دستگاه دیگر را نیز به اکانت خود متصل می کند، دستگاه جدید از طریق پیامک تأیید می شود که صرفاً یک بار برای کاربر فرستاده می شود. به این ترتیب اگر کسی بتواند در میانه ی فرایند تأیید پیامکی، آن را قطع کند و به این کد دسترسی یابد، قادر خواهد بود کپی اکانت مورد نظر را روی یک دستگاه ثالث به ثبت برساند.

گفتنی است کاربران تلگرام این گزینه را نیز دارند که یک پسورد دیگر نیز به این فرایند بیافزایند، اما چنین کاری در میان کاربران بسیار نادر است.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato