گلکسی S7 Edge پرفروش ترین اسمارت فون اندرویدی نیمه اول 2016

گلکسی S7 Edge پرفروش ترین اسمارت فون اندرویدی نیمه اول 2016

ظاهراً سامسونگ هر روز بزرگ تر و بهتر می شود؛ زیرا طبق آخرین گزارش «Strategy Analysis» گلکسی S7 Edge پرفروش ترین اسمارت فون اندرویدی جهان در نیمه اول سال ۲۰۱۶ بوده است.

طبق این گزارش، کمپانی کره ای در نیمه اول سال میلادی جاری ۱۳.۳ میلیون دستگاه از تلفن همراه زیبای یاد شده را فروخته، که تقریباً ۲ درصد کل فروش موبایل های اندرویدی را تشکیل می دهد. جالب است بدانید رده دوم و سوم نیز به سامسونگ تعلق دارد.

در فهرست منتشر شده، رده دوم در اختیار موبایل گلکسی J2 است که ۱۳ میلیون دستگاه فروش داشته، و البته گلکسی S7 نیز با فروش ۱۱.۸ میلیون واحدی جایگاه سوم را در بین تمامی اسمارت فون های اندرویدی در سطح جهان به خود اختصاص داده.

در این گزارش ذکر شده که آمار فروش کل تلفن همراه اندرویدی در جهان با افزایش ۵ درصدی، از ۵۵۲.۲ میلیون در نیمه اول سال ۲۰۱۵ به ۵۷۷.۳ میلیون در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

آمار شرکت «Strategy Analysis» خبر خوبی برای اپل ندارد و ظاهراً فروش آیفون در سطح جهان کاهش یافته. طبق این گزارش، آمار فروش آیفون از ۱۰۸.۷ میلیون در نیمه اول سال ۲۰۱۵ به ۹۱.۶ میلیون در نیمه اول سال جاری میلادی رسیده، که کاهش ۱۶ درصدی را نشان می دهد.

در آماری که برای سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ منتشر شده، می بینیم سامسونگ توانسته فروش اسمارت فون هایش را نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۷۱.۹ میلیون به ۷۷.۶ میلیون دستگاه افزایش دهد. البته پیشرفت تولیدکنندگان چینی تلفن همراه نیز جالب توجه بوده و مثلاً شرکت OPPO با افزیش تقریباً دو برابری، فروش خود را از ۷.۶ میلیون به ۱۸ میلیون دستگاه رسانده.

در همین راستا، تحلیلگران می گویند غول تکنولوژی کره ای نباید به این آمار رضایت داده و دست روی دست بگذارد، زیرا پرچمداران نوظهوری همچون هوآوی P9، اوپو R9 یا ویوو X7 به سرعت در حال نزدیک شدن به محصولات پرفروش سامسونگ هستند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato