فیلتر اینستاگرام برای مقابله با سوء استفاده در بخش نظرات منتشر شد

فیلتر اینستاگرام برای مقابله با سوء استفاده در بخش نظرات منتشر شد

همان طور که چند روز قبل گفتیم، اینستاگرام به برخی از کاربران خود اجازه می دهد واژه های خاصی را در کامنت های مطالب خود فیلتر کنند. به تازگی شبکه اجتماعی فوق فیلتر جدیدی را ارائه کرده که با استفاده از آن می توان به صورت دستی، کلمات موردنظر خود را به لیست سیاه اضافه نمود. با این کار، ترول ها، هرزنویس ها و دیگر افراد بدخواه نمی توانند به راحتی پیام های اهانت آمیز و آزاردهنده را در قسمت نظرات بنویسند.

در همین راستا «نیکی جکسون کوالکو» رئیس بخش سیاست گذاری عمومی اینستاگرام می گوید هدف این شرکت، ایجاد محیط اجتماعی دوستانه، مفرح و مهم تر از همه، ایمن است. برای پیاده سازی این هدف، به جای مسدود کردن کلمات به صورت پیش فرض، اختیار عمل به دست کاربران سپرده شده تا بتوانند نظرات زیر پست های خود را مدیریت نمایند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر فقط افراد مشهور و سرشناس به این قابلیت جدید دسترسی دارند، اما اینستاگرام قول داده به زودی ابزار فوق برای تمامی اعضا فعال خواهد شد.

کارشناسان معتقدند اینستاگرام با افزودن فیلتر واژه با قابلیت سفارشی سازی، در امر مبارزه با آزار و اذیت اینترنتی پیشگام شده. اما این سؤال پیش می آید که چرا شبکه اجتماعی توئیتر تاکنون از این ویژگی بهره مند نشده است. مدت هاست که کاربران شبکه اجتماعی مورد بحث از این نوع سوء استفاده رنج می برند، به خصوص اینکه توئیتر بر مبنای واژه و متن شکل گرفته.

استفاده از فیلتر ساده کلمات در دیگر شبکه های اجتماعی مانند توئیتر، می تواند به سادگی جلوی تهدید مستقیم، اهانت و پیام های تحریک آمیز را گرفته و محیط سالم تری را به وجود آورد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato