همه چیز درباره آیفون 13
مشکل برعکس قرار دادن قلم S Pen در جایگاه آن و تخریب سنسورها در نوت 7 برطرف شده است

مشکل برعکس قرار دادن قلم S Pen در جایگاه آن و تخریب سنسورها در نوت 7 برطرف شده است

سال گذشته کمپانی سامسونگ از موبایل گلکسی نوت ۵ رونمایی کرد که به یک قلم S Pen بازطراحی شده مجهز بود. از تغییرات بزرگ قلم نوت ۵، می توان به باریک تر و سبک تر شدن آن و نیز جای گرفتنش در فضای تعبیه شده به خوبی هرچه تمام تر اشاره کرد. با این حال، مشکل آن جا بود که این قلم به صورت برعکس هم در جایگاه خود قرار می گرفت و به همین جهت، بسیاری از کاربران ممکن بود به شکلی اتفاقی، موبایل خود را دچار مشکل کنند.

در داخل این جایگاه، سنسورهایی قرار گرفته که نوت ۵ به کمک آنها از قرار داشتن S Pen درون جایگاه خود یا بیرون بودنش باخبر می شود. اگر این سنسورها به هر شکلی خراب شوند، دیگر امکان استفاده از قابلیت های S Pen هم وجود نخواهد داشت. بنابراین طبیعی است که چنین مسئله ای خیلی زود به مشکلی بزرگ برای کره ای ها تبدیل شد؛ اما خوشبختانه به نظر می رسد که سامسونگ در فبلت پرچمدار اخیر، در صدد حل این مشکل برآمده است.

راهکاری که کره ای ها برای حل این مسئله در پیش گرفته اند، تغییر شکل داخلی جایگاه قلم است و بنابراین می توان S Pen را به راحتی در آن قرار داد. اما در صورتی که بخواهید قلم مورد اشاره را به صورت برعکس و از بخش پشتی وارد جایگاه کنید، متوجه خواهید شد که وارد فضای خالی نمی شود.

مسلماً تغییر شکل داخلی جایگاه S Pen، راحت ترین و هوشمندانه ترین راه ممکن برای حل مشکل گلکسی نوت ۵ در فبلت پرچمدار اخیر بوده است و می توان امیدوار بود که کاربران دیگر همچون سابق به دیوایس گران قیمت خود صدمه نزنند.

در نهایت لازم به اشاره است که کمپانی سامسونگ شب گذشته به صورت رسمی از اسمارت فون گلکسی نوت ۷ طی مراسم Unpacked 2016 رونمایی به عمل آورد که از جمله مشخصات سخت افزاری آن می توان به باتری ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعتی، حافظه رم ۴ گیگابایتی، ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و اسکنرهای اثر انگشت و عنبیه چشم اشاره نمود.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato