پیش نمایش ب ام و سری 5 جدید؛ جانشین 528i های محبوب در بازار ایران

پیش نمایش ب ام و سری 5 جدید؛ جانشین 528i های محبوب در بازار ایران

پیش نمایش ب ام و سری 5 جدید؛ جانشین 528i های محبوب در بازار ایران

شرکت بی ام و آلمان با انتشار عکس هایی از پروسه ساخت نسل جدید سری ۵ که با کد G30 خوانده خواهد شد و در ماه های آینده از آن رونمایی خواهد شد، شوق و اشتیاق خود را بیش از پیش نشان داده است.

سدان لوکس سایز متوسط بی ام و در نسل جدید خود با تغییرات جدیدی راهی بازار خواهد،گرچه نباید انتظار رونمایی از یک خودروی کاملا متفاوت با نسل قبلی را داشت و طراحی ظاهری آن قطعا نشان دهنده یک بی ام و سدان سایز متوسط خواهد بود.

اما بی ام و اعلام کرده است که پیشرفت های نسل جدید به نسبت نسل قبل محسوس خواهد بود، در عین این که اصالت آن حفظ خواهد شد.

2017-BMW-5-series-spy-photo-104-876x535

بیش ترین تغییرات در بخش ساختار یا همان شاسی خودرو خواهد بود، که رژیم سفت و سخت بی ام که با کمک آلومینیوم و فیبر کربن وزن کلی خودرو را حدود ۱۰۰ کیلوگرم کاهش خواهد داد.

ارتقاء مصرف سوخت و آلودگی کمتر و همینطور تجربه رانندگی بهبود یافته که در این زمینه بی ام و قول سیستم فرمان الکتریکی جدیدی داده است تا لذت رانندگی با این خودرو را به حدی برساند که شایسته یک خودروی بی ام و نشان است.

2017-BMW-5-series-spy-photo-102-876x535

در زیر کاپوت نسل جدید موتورهای بی ام و که تحت نام های B48 (یک موتور ۴ سیلندر) و B58 (یک موتور ۶ سیلندر) توربو خواهند بود و احتمالا همانند نسل های قبل تر بی ام و همچون E39،  با نام های ۵۳۰i و ۵۴۰i خوانده خواهند شد.

موتور دیزلی همچون گذشته در این نسل هم استفاده خواهد شد و نسخه پلاگ-هیبرید جدید هم دریچه ای به روی اتومبیل های آینده خواهد بود.

2017-BMW-5-series-spy-photo-101-876x535

در مورد قوی ترین مدل که تحت نام ۵۵۰i خوانده خواهد شد اطلاعات بسیاری در دست  نیست، اما شایعات خبر از حضور یک موتور ۴ لیتری V-8 به جای موتور ۴.۴ لیتری V-8 نسل قبل می دهند.

گل سرسبد این سری همچون سری های گذشته مدل  گل سرسبد این سری همچون سری های گذشته مدل M خواهد بود که حداقل دارای قدرتی معادل ۶۰۰ اسب بخار خواهد بود.

2017-BMW-5-series-spy-photo-108-876x535

گرچه معرفی این مدل بعد از چند ماه به نسبت رونمایی از مدل استاندارد خواهد بود و احتمالا هم مدل گرن توریزمو که حالتی استیشن مانند دارد  به همین وضعیت از آن رونمایی خواهد شد. به احتمال بسیار از نسل جدید سری ۵ در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۷ رونمایی خواهد شد.

گفتنی است که نسل فعلی ب ام و سری ۵ در کشورمان فروشی فوق العاده را تجربه کرده است و در نبود رقبایی چون آئودی و جگوار و با توجه به عرضه اندک سری های E CLASS مرسدس بنز و لکسوس سری GS، در نسخه ۵۲۸i بدل به محبوب ترین سدان لوکس اسپرت بازار شده است.

این در حالیست که ب ام و ۵۲۸i با موتور ۲.۰ لیتری توربو ۴ سیلندر یک خودرو متوسط در میان مدل های مختلف سری ۵ به حساب می آید اما با توجه به قوانین سخت گیرانه گمرک برای منع واردات خودروهای لوکس (با موتور های بیش از ۲.۵ لیتر) سریعترین مدل سری ۵ قابل عرضه در بازار کشورمان محسوب می شود.

bmw 5

۵۲۸i ب ام و با چنین مشخصاتی قادر به شتاب گیری صفر تا صد کیلومتر ظرف ۶ الی ۶.۵ ثانیه است و از این نظر نسبت به تمامی رقبا برتری داشته و به نوعی سریعترین سدان صفر کیلومتر در بازار کشورمان محسوب می شود.

با این تفاسیر انتظار می رود نسل بعدی سری پنج نیز شانس عرض اندام و تکرار موفقیت نسل قبل را در بازار خودروهای لوکس کشورمان داشته باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل