«گوگل مپس» بومی با محوریت تولید محتوای مکان محور توسط کاربران در راه است

«گوگل مپس» بومی با محوریت تولید محتوای مکان محور توسط کاربران در راه است

خسرو سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در تشریح پروژه ی بومی خدمات مکان محور مشابه «گوگل مپس» و امکان تولید اطلاعات مربوطه توسط کاربران داخلی، از فراخوان و شناسایی ۲ شرکت تولید کننده ی محتوای دیجیتالی برای اجرا و توسعه ی زیرساخت های آن به عنوان زیرپروژه ی جویشگر بومی خبر داده است.

سلجوقی در این خصوص گفته است: «این طرح یکی از زیرپروژه های جویشگر بومی است که امکان تولید خدمات برمبنای داده های تصویری و نقشه را فراهم می کند. هم اکنون دو شرکت بخش خصوصی در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند و به صورت داوطلب در حال اجرای این طرح هستند که در صورت اتمام آن، امکان ارائه ی خدمات تصویری نقشه بر مبنای محتوای بومی برای کاربران فراهم می شود».

سلجوقی اجرای این پروژه را در راستای پروژه ی ۱۰ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار های دیجیتال و با مشارکت بخش خصوصی عنوان و تصریح کرده است: «در این نهضت، مردم باید هم تولید کننده و هم مصرف کننده ی محتوا باشند و دولت به عنوان ایجاد زیربنا، نقش خود را ایفا کند».

سلجوقی تأکید کرده است با اجرای طرح تولید بومی داده های مکان محور، دیگر لازم نیست مشخصات مکان ها و نشانی های کشور ما را گوگل در اختیار کاربران قرار دهد. البته وی اذعان کرده در این پروژه قصدی برای الگوبرداری از «گوگل مپس» وجود ندارد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato