ادی کیو: بدون اپل، اوبر هم وجود نداشت

ادی کیو: بدون اپل، اوبر هم وجود نداشت

با توجه به اتکای کمپانی اپل به تجارت سرویس های مختلف با هدف دستیابی به نرخ درآمد بیشتر، اهالی کوپرتینو چند وقتی است که سر و صدای زیادی در رابطه با اهمیت و تاثیر اپ استور خود به پا کرده اند. در همین راستا، ادی کیو، مدیر سرویس های اینترنتی اپل سخنان جالبی را مطرح کرده و مدعی شده بدون اپل، سرویسی چون اوبر به موفقیت نمی رسید.

کیو در بخشی از مصاحبه تازه خود گفته است: «به نظرم کاری که تراویس و تیم او با اوبر روی پلتفرم ما کرده اند فوق العاده است. بگذارید واضح بگویم، بدون پلتفرم ما اوبر هم وجود نداشت.» با توجه به اینکه اپل چندی پیش به صورت غیرمستقیم روی اوبر سرمایه گذاری کرد و اپلیکیشن این سرویس به خوبی روی اندروید هم به کار خود ادامه می دهد، درک منظور کیو از سخنان اخیرش کار چندان دشواری نیست.

نکته جالب توجه درباره سخنان کیو به عنوان یکی از مدیران ارشد اپل آن است که اهالی کوپرتینو با استفاده از این منطق، می توانند اعتبار موفقیت اپلیکیشن هایی چون اسنپ چت، شزم و حتی پوکمون گو را مال خود کنند. در واقع حقیقت ماجرا آن است که تیم کوک پیش از این به صورت غیرمستقیم دست به چنین کاری در رابطه با بازی واقعیت افزوده پوکمون گو زده بود.

به گفته کوک، بازی پوکمون گو «نشانه ای از آن است که یک اپلیکیشن خلاقانه چطور به لطف یک اکوسیستم یکپارچه محبوبیت می یابد و چگونه توسعه دهندگان قادر هستند با فشردن تنها یک دکمه محصول شان را به تمام جهانیان معرفی و عرضه نمایند.»

در حال حاضر پلتفرم گوگل پلی هم استور بسیار عظیمی برای اپلیکیشن ها و بازی های ویدیویی به شمار می رود اما گزارش های مختلف حاکی از آن بوده اند که در مجموع، مردم به هزینه کردن پول در اپ استور اپل تمایل بیشتری نشان می دهند و میزان دانلودهای آن نیز از همتای مانتین ویویی اش بیشتر است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato