آمار ماه جولای NPD؛ اکس باکس وان پس از مدت ها توانست پلی استیشن 4 را شکست دهد

آمار ماه جولای NPD؛ اکس باکس وان پس از مدت ها توانست پلی استیشن 4 را شکست دهد

شاید حدود سه سال از عرضه کنسول های نسل هشتم بگذرد ولی ماه هایی که ردموندی ها توانسته اند عملکرد بهتری نسبت به رقیب دیرینه خود در آمریکای شمالی داشته باشند به تعداد انگشت های دو دست هم نمی رسد. با این وجود حضور Xbox One S می توانست به داستان کلیشه ای رقابت اکس باکس وان و پلی استیشن ۴ رنگ و بوی دیگری ببخشد.

اما گزارشات جدید گروه NPD نشان می دهند اکس باکس وان یک ماه زودتر استارت پیشی گرفتن از رقیبش را زده و پلی استیشن ۴ را کنار زده است. چون بازه ای که از آن صحبت می کنیم هنوز Xbox One S وارد بازار نشده و ردموندی ها بدون برگ برنده بزرگ خود به این موفقیت رسیدند.

بزرگترین محرک فروش کنسول ردموندی ها به کاهش قیمت اکس باکس وان اصلی باز می گردد. مایکروسافت در اقدامی غیر منتظره بار دیگر قیمت کنسول خود را کاهش داد و این بار به ۲۵۰ دلار رساند. در صورتی که هزینه خرید پلی استیشن ۴ همچنان ۳۵۰ دلار است.

sony-playstation-4-neo
بر اساس گفته سونی، ژاپنی ها ماه آینده رویدادی برای برند پلی استیشن داشته و به نظر می رسد از پلی استیشن نئو رونمایی شود. نکته جالب اینجاست آیا به واسطه موفقیت های زودهنگام اکس باکس وان اسلیم، سونی هم ورژن اسلیم کنسول خود را معرفی خواهد کرد؟ پیش از این شایعاتی پیرامون پلی استیشن ۴ اسلیم به گوش می رسید.

Mike Nichols، ریاست بخش بازاریابی اکس باکس، طی گفت و گویی با وب سایت VentureBeat به موفقیت کنسول مایکروسافت اشاره کرد و اذعان داشت: «به این که اکس باکس وان توانست به پرفروش ترین کنسول خانگی ماه جولای ایالات متحده تبدیل شود افتخار می کنیم. همچنین باید بگوییم تعداد ساعاتی که بازیکن ها وقت خود را صرف عناوین این پلتفرم کرده نسبت به سال گذشته رشدی ۱۸ درصدی داشته و به ۱.۵۵ میلیارد ساعت رسیده است.»

اگر چه از کاهش قیمت به عنوان مهمترین محرک فروش اکس باکس وان یاد برده می شود ولی مایکروسافت اعتقاد دارد عملکرد آن ها در نمایشگاه E3 امسال هم بی تاثیر نبوده است. Nichols افزود: «به دنبال عرضه مدل ۲ ترابایتی اکس باکس وان اسلیم در هفته گذشته، فروشگاه های انگلستان سهمیه کنسول خود را به اتمام رسانده اند و آمریکا هم تقریبا همین وضعیت را دارد.»

استقبال استثنایی مردم از پلتفرم جدید مایکروسافت به پیش از عرضه اش باز می گردد. گزارشات نشان می دادند رقم پیش فروش اکس باکس وان اسلیم بسیار زیاد بوده است. بد نیست بدانید بیست و سوم اگوست [۲ شهریور] مدل های ۵۰۰ گیگابایتی و ۱ ترابایتی این کنسول با قیمت های ۲۹۹ و ۳۴۹ دلار وارد بازار می شوند. هنوز اطلاعاتی از فروش نرم افزاری به دست نرسیده و با انتشار گزارشات جدید تر آن ها را پوشش خواهیم داد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato