استودیو Nordic Games با تغییر نام خود شرکت THQ را احیا کرد

استودیو Nordic Games با تغییر نام خود شرکت THQ را احیا کرد

شرکت Nordic Games ساعاتی پیش اعلام کرد «در حرکتی اساسی برای ورود به مسیری فراتر از مالکیت یک استودیوی پویا و چند فرنچایز» به طور رسمی نام تجاری خود را به THQ Nordic تغییر می دهد.

در پی ورشکستگی بانکی استودیو مشهور و خاطره انگیز THQ در انتهای سال ۲۰۱۲، شرکت نوردیک گیمز این استودیو و تمامی فرنچایزهایش از جمله Dark Siders و Red Faction را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد. در آپریل ۲۰۱۵ نیز تمامی باقی مانده و حقوق معنوی این استودیو به مالکیت نوردیک در آمد تا در واقع به طور ۱۰۰ درصدی در اختیار قرار گرفته شود.

بر اساس گفته های Lars Wingefors (لارس وینگفورس) مدیر عامل THQ Nordic، این حرکت لحظه ی بسیار مهمی برای این کمپانی محسوب می شود و در اختیار گرفتن تمام حقوق معنوی آن نقطه کلیدی و مهمی برای آینده آنها خواهد بود.

«در سال ۲۰۱۳ اتفاق بسیار مهم و تاثیرگذاری برای شرکت ما افتاد. در آن زمان با مباحث متعدد جالبی مواجه شدیم. مثل شرکت نوردیک گیمز دیگر کیست؟ عنوان محبوب دارک سایدرز توسط نوردیک گیمز خریداری شد؟ حال قصد داریم اعلام کنیم که هستیم و هدفمان از خرید THQ چه بود.»

«در حالی که ما به فعالیت های گذشته ی خود در کشور سوئد افتخار می کنیم و موفقیت های مناسبی را در قالب نوردیک گیمز کسب کرده ایم، تصمیم گرفتیم با استفاده از نام THQ پای در مسیر جدیدی گذاشته و فعالیت های خود را گسترش دهیم. فرنچایزهای مهم و نام آشنای این استودیو با قدرت به مسیر خود ادامه خواهند داد و بخش مهمی از آینده ی این شرکت هستند. THQ Nordic فراتر از مالکیت صرف و استفاده از حقوق معنوی یک استودیوی بزرگ خواهد بود.»

«ما آنها را پرورش می دهیم و با استفاده از منابع توسعه و تولید گسترده و در حال رشدمان، مرحله جدیدی از تجربه را به ارمغان خواهیم آورد و انتظارات هواداران و هر آنچه که لیاقتشان هست را برآورده می سازیم.»

بر اساس گفته های وینگفورس، THQ Nordic در حال حاضر ۲۳ عنوان مختلف در دست توسعه داشته که ۱۳ تای آن هنوز رونمایی نشده است، اما بدون شک در ماه های آینده معرفی خواهند شد. «لازم به ذکر است بیشتر این پروژه ها بر مبنای فرنچایز ها و عناوین شناخته شده ی THQ بنا شده اند.»

نوردیک گیمز اخیرا از انتشار دوباره اولین قسمت دارک سایدرز پرده برداشته بود. نسخه ویژه Warmastered این بازی در تاریخ ۲۵ اکتبر (۴ آبان) با قیمت ۲۰ دلار برای اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و پی سی روانه بازار خواهد شد. نسخه کامپیوتری دارک سایدرز ویژه از تکنولوژی ۴K و تنظیمات گرافیکی بهتری برخوردار است. علاوه بر این گفته هایی از ساخت دنباله ای از این عنوان به گوش می رسد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato