توضیحات مدیرعامل ویژن کارت پیرامون کارت های پیش پرداخت بین المللی این شرکت

توضیحات مدیرعامل ویژن کارت پیرامون کارت های پیش پرداخت بین المللی این شرکت

همان گونه که به اطلاعتان رساندیم محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم  افتتاح پروژه‌ های هوشمند شرکت ملی پست، از انعقاد قرارداد با ویژن کارت ایرانیان برای ارائه ی خدمات کارت اعتباری ارزی سخن گفت.

حامد ذوالفقاری، مدیر عامل ویژن کارت ایرانیان نیز در حاشیه ی این مراسم به ارائه ی توضیحات بیشتری در این باره پرداخته و اظهار کرده است: «در حال حاضر با پست مشغول تعامل و فعالیت هستیم و کارت های پیش پرداخت مستر کارت ما تحت قوانین بین‌ الملل و بانک مرکزی ایران از طریق پست عرضه می‌ شود».

وی در تشریح نحوه ی فعالیت ویژن کارت ایرانیان افزوده است: «عملیات ارزی این کارت های پیش‌ پرداخت بین‌ المللی از طریق صرافی بانک سامان انجام می‌ شود و این اولین باری خواهد بود که مردم ایران بدون هر گونه نگرانی و دغدغه ی خاطری می‌ توانند از کارت های مذکور برای تبادل مالی خود در عرصه ی بین‌ الملل به صورت قانونمند استفاده کنند».

مدیر عامل ویژن کارت ایرانیان با اشاره به محدودیت روزانه ۱۰ هزار دلاری این کارت ها درباره ی چگونگی خرید آنها گفته است: «از طریق دفاتر پستی مشخص می‌ توان این کارت های پیش‌ پرداخت را خرید و از طریق صرافی‌ های عنوان شده شارژ کرد و شیوه ی استفاده از آنها مانند کارت های اعتباری ایران است که در عمل مانع خروج اسکناس از کشور می‌ شود».

ذوالفقاری علت محدودیت ۱۰ هزار دلاری این کارت ها را عضو نبودن ایران در سازمان تجارت جهانی عنوان کرده و گفته است: «همین موضوع منجر به تعیین سقف اعتبار روزانه برای کارت های اعتباری ایران شده است».

مدیر عامل ویژن کارت ایرانیان تصریح کرده است: «در حال حاضر ۱۰ هزار کارت به صورت تست بین مسئولان کشور توزیع کرده‌ ایم».

وی با اشاره‌ به تحریم لایحه ی کلینتون گفته است: «بر این اساس نظارت سفت و سختی از سوی دستگاه های نظارتی و مقام قضایی روی موضوعات مرتبط با پولشویی می‌ شود و هر آن مشخص شود اتفاقی در حوزه ی پولشویی مبنی بر تجارت کارت های بین‌ المللی اتفاق می‌ افتد می‌ توانند کارت ها را بلاک کنند».

ذوالفقاری درباره ی ضمانت اجرایی کارت های پیش‌ پرداخت اعتباری ویژن نیز گفته است: «در این شیوه ی اجرا، هر فردی دارای پنل بانکی است و مانند مستر کارت که در ۲۱۰ کشور طرف قرارداد بوده می‌ تواند با بانک های عامل وارد تعامل مالی شوند».

به گفته ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خدمات ویژن کارت ایرانیان انحصاری نیست و هر شرکتی که آمادگی ارائه ی این سرویس با مجوز بانک مرکزی را داشته باشد می تواند در این عرصه به فعالیت بپردازد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato