همه چیز درباره آیفون 13
بدافزار اندرویدی تازه ای که فعالیت هایش را از طریق شبکه تبلیغاتی گوگل انجام می دهد

بدافزار اندرویدی تازه ای که فعالیت هایش را از طریق شبکه تبلیغاتی گوگل انجام می دهد

اوایل امروز محققان آزمایشگاه کسپرسکی از کشف یک بدافزار تازه اندرویدی خبر دادند که که برای سرقت اطلاعات بانکی کاربران طراحی گردیده است. این بدافزار کلیتی مشابه به نرم افزارهای مخرب پیشتر کشف شده دارد منتها به خاطر برخورداری از طرح های فیشینگ هوشمندانه اش کاربران را مجاب می کند یوزرنیم و پسورد حساب بانکی خود را به آن ارائه نمایند.

حالا نگرانی محققان حوزه امنیت این است که از این بدافزار برای رهگیری، پاکسازی و حتی ارسال پیامک هایی استفاده شود که پیشتر از سوی موسسات مالی فرستاده شده بودند. اما خطر این نوع نرم افزارها دو جنبه دارد؛ نخست اینکه برخی بانک ها در صورت تشخیص فعالیت های مشکوک بانکی هشدار یا اعلانی را برای کاربران خود ارسال می کنند. به این ترتیب اگر بدافزار بتواند این پیام ها را پاکسازی نماید کاربران از این حقیقت بی اطلاع می مانند که حساب شان تضعیف شده است.

نکته دوم اینکه برخی بانک ها برای خود پروتکل های امنیتی ویژه ای دارند که از کاربران می خواهند معاملات معین یا فعالیت های بانکی نامعمول خود را از طریق اس ام اس تایید کنند.

در گزارش کسپرسکی آمده است که «این بدافزار می تواند با تکمیل نمودن راهکارهای امنیتی موبایل مورد استفاده در روسیه» با آنها مقابله نماید. اما خبر بدتر اینکه طبق اعلام کسپرسکی بدافزار یاد شده توسط شبکه تبلیغاتی AdSense متعلق به خود گوگل تکثیر می شود.

نکته پایانی اینکه طبق اعلام این پژوهشگران بدافزار یاد شده در برهه کنونی صرفا کاربران روسی را هدف قرار داده و گوگل هم تا به این لحظه هیچ حرفی در مورد آن به میان نیاورده.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato