کمترین کرش و سریع ترین به روز رسانی ها را در کدام دستگاه های اندرویدی شاهد هستیم؟

کمترین کرش و سریع ترین به روز رسانی ها را در کدام دستگاه های اندرویدی شاهد هستیم؟

چقدر خوب می شد اگر می توانستیم بفهمیم کدام تولیدکننده های دستگاه های اندرویدی مثلاً از لحاظ مسائلی مثل کرش کردن دستگاه، سرعت به روز رسانی و غیره بهترین سابقه را دارند.

باید گفت گزارش تازه ای از سوی Apteligent منتشر شده است که سازندگان این دستگاه ها را از جهات مختلف با یکدیگر مقایسه و سپس از داده های به دست آمده برای تعیین بهترین تولیدکننده ی دستگاه های اندرویدی استفاده می کند.

بر اساس گزارش مذکور و تقریباً همانگونه که انتظار می رفت، موتورولا سریع ترین تولیدکننده ی دستگاه های اندرویدی از لحاظ به روز رسانی است. با این وجود با راهنمایی های لنوو به نظر می رسد این جایگاه در معرض خطر قرار گرفته و ممکن است به زودی اوضاع تغییر کند. به تازگی، سامسونگ روز به روز بر سرعت به روز رسانی های خود افزوده و در پایان ماه ژوئن حداقل در ایالات متحده موتورولا را پشت سر گذاشته است. البته هنوز در کشور هایی مثل هند، موتورولا پیش از دیگران تلفن های هوشمند خود را به روز رسانی می کند.

گفتنی است این رده بندی دستگاه های Nexus را شامل نمی شوند؛ چرا که سریع تر بودن به روز رسانی آنها به نسبت دستگاه های دیگر واضح است.

اما از جمله آمار جالب دیگری که در این گزارش آمده این است که تلفن های هوشمند سونی کمترین میزان کرش کردن را در میان دستگاه های اندرویدی داشته اند و پس از آن موتورولا در رده ی دوم قرار می گیرد. به عبارت دیگر دستگاه های هر دوی این شرکت ها عملکرد روان و بدون مشکلی دارند.

گزارش یاد شده به تعدد انواع دستگاه های اندرویدی در کشور های مختلف نیز نگاهی انداخته است. یافته های این پژوهش نشان می دهند روسیه بیشترین میزان چنددستگی دستگاه های اندرویدی را در جهان داراست. این یعنی ۹۰ درصد از جمعیت کاربران دستگاه های اندرویدی در این کشور از ۲۳۰ مدل دستگاه مختلف استفاده می کنند که در این میان بیشترین استفاده را Zenfone 2 ایسوس به خود اختصاص داده است.

در این زمینه اوکراین در رده ی دوم قرار می گیرد، جمهوری چک در رده ی سوم و چین رده ی چهارم.

با این تفاسیر چه موبایلی بهتر از بقیه است؟ بر اساس توصیه های Apteligent دستگاه های آینده ی Nexus باید بهترین تجربه را برای کاربر فراهم کنند، اما تا اینجا، تلفن های هوشمند موتورولا گزینه ی خوبی به نظر می رسند.

گزارش یاد شده با این نتیجه گیری به پایان می رسد که گوگل سعی دارد با ارجاع به روز رسانی اپلیکیشن ها و خدماتش به فروشگاه گوگل پلی به جای باندل کردن آنها در اندروید، چنددستگی موجود در نسخه های متعدد این سیستم عامل را کاهش دهد.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato