ساماندهی شارژرهای USB با مجوز و لوگوی اختصاصی «USB-IF» آغاز می شود

ساماندهی شارژرهای USB با مجوز و لوگوی اختصاصی «USB-IF» آغاز می شود

همان طور که می دانید، طی چند ماه گذشته «بنسون لئونگ» از گوگل به تنهایی جنگی را علیه لوازم جانبی غیر استاندارد USB به راه انداخت. ظاهراً او در ادامه این مبارزه دیگر تنها نخواهد بود و «انجمن مجریان یو اس بی» یا همان USB-IF او را حمایت خواهند کرد.

طبق اخبار منتشر شده، USB-IF نوعی برنامه اعطای مجوز با لوگوی اختصاصی را آغاز کرده، به گونه ای که اگر لوگوی ویژه آنها را روی لوازم جانبی ببینید، می توانید مطمئن باشید با استانداردها و ویژگی های مورد نظر مطابقت داشته و آسیبی به دیوایس های شما وارد نخواهد آورد.

لازم به ذکر است USB-IF سازمانی حمایتی است که استفاده از استانداردهای جدید USB را ترویج می دهد. با توجه به سردرگمی های به وجود آمده برای فناوری های شارژ سریع و نسل جدید USB-C، نیاز به توضیحات و استانداردهای کافی در این زمینه احساس می شد.

usbif_certificate_usb_typec_charger_1

در همین راستا، تولیدکنندگان می توانند تجهیزات شارژ خود را برای تست بر اساس توان USB و مشخصات Type-C به سازمان مربوطه ارسال کنند. وسایلی که آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند، اجازه نصب لوگوی مربوطه با درج حداکثر توان قابل ارائه را دریافت می کنند.

گفتنی است در حال حاضر اطلاعات بیشتری در زمینه این برنامه وجود ندارد، و سازندگان ابزارهای USB باید برای کسب اطلاعات بیشتر با انجمن یاد شده تماس حاصل کنند. احتمالاً شرکت در این برنامه هزینه ای در بر خواهد داشت، اما پرداخت این هزینه به سود شرکت های تولیدی خواهد بود، زیرا مصرف کنندگان به لوازمی با لوگوی معتبر USB بیشتر اطمینان می کنند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato