شرکت SolidEnergy می تواند تا یک سال آینده دوام باتری ها را تا دو برابر افزایش دهد

شرکت SolidEnergy می تواند تا یک سال آینده دوام باتری ها را تا دو برابر افزایش دهد

اگر از تمام علاقه مندان دنیای تکنولوژی و یا مالکین گجت های مختلف الکترونیک بپرسید؛ ارتقای کدام بخش از گجت های موجود بیش از همه ضرورت دارد؟ پاسخ قریب به اتفاق این افراد «باتری» خواهد بود. حال کمپانی «SolidEnergy Systems» که توسط عده ای از متخصصین سابق «دانشگاه MIT» تاسیس شده، نوعی تازه از باتری را توسعه داده که با توان برابر، ابعاد آن به اندازه نیمی از نمونه های فعلی است.

ورق بسیار نازک آنود این باتری ۲۰ درصد کوچکتر است و الکترولیت به کار رفته در آن ترکیبی همگن از مایع و فلز غیر قابل اشتعال را تشکیل می دهد. به لطف استفاده از فویل لیتیوم-فلز به عنوان آنود (به جای گرافیت) این باتری می تواند یون های بیشتری را نسبت به باتری های لیتیوم-یون فعلی در خود ذخیره نماید.

جایگزینی مواد تشکیل دهنده با عناصر کاراتر سبب شده که باتری های توسعه یافته به دست SolidEnergy، دو برابر باتری های معمول ظرفیت داشته باشند. علاوه بر آن، بهره گیری از الکترولیت غیر قابل اشتعال ایمنی این باتری را به مراتب افزایش داده و خطر منفجر شدن تلفن های هوشمند در حین شارژ و در اثر گرمای بیش از حد را به صفر برساند.

batmud2-2

تولید باتری های لیتیوم-فلز بسیار ساده است و هزینه آن چندان بیشتر از ساخت یک باتری لیتیوم-یون معمولی نیست. همین امر امیدواری را برای تولید انبوه و حضور این محصول در موبایل های سال آینده (دست کم نیمه دوم ۲۰۱۷) افزایش می دهد.

هنوز مشخص نیست که تولیدکنندگان گجت های الکترونیک چگونه از این فناوری تازه بهره خواهند برد. امکان دارد با کاهش ابعاد باتری و حفظ توان موجود، اقدام به کاهش ابعاد و وزن محصولات خود نمایند، یا این که عمر باتری محصولات خود را تا دو برابر افزایش دهند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato