گوگل و تاسیس دفتری در سان فرانسیسکو برای حمایت از استارتاپ ها و توسعه دهندگان نوپا

گوگل و تاسیس دفتری در سان فرانسیسکو برای حمایت از استارتاپ ها و توسعه دهندگان نوپا

گوگل به تازگی خبر از تاسیس دفتر استارتاپ جدیدی در سان فرانسیسکو با مساحت بیش از ۱۱۰۰ متر مربع داده است که تا اواسط ماه سپتامبر میلادی باز خواهد شد. گوگل می گوید که فضای جدید به آنها کمک خواهد کرد تا «استارتاپ ها و توسعه دهندگان بین المللی و محلی را آموزش داده و با آنها همکاری کند.»

این دفتر جدید قرار است به برنامه شتاب دهنده Launchpad Accelerator گوگل کمک کند؛ برنامه ای که برای حمایت از توسعه دهندگان کشورهایی خاص مانند هند، اندونزی، برزیل و مکزیک تشکیل شده که به اعتقاد گوگل بازارهای میلیارد دلاری بعدی خواهند بود. استارتاپ های موفقی که راه خود را به این برنامه باز کنند، بدون پرداخت هیچ هزینه ای قادر به شرکت در برنامه های دو هفته ای گوگل در مانتین ویو خواهند بود و پس از آن به خانه بازمی گردند تا تجارت استارتاپ خود را آغاز نمایند.

گوگل در مقام توضیح گفته که دفتر جدید، میزبان رویدادهای فنی و کنفرانس های Tech Talks مختلف خواهد بود و علاوه بر این، جلساتی برای ملاقات تیم های مختلف «گروه توسعه دهندگان گوگل» برگزار خواهد شد. این کمپانی ساکن مانتین تاسیس دفتر جدید خود را بدان جهت دانسته که روز به روز به تعداد توسعه دهندگان علاقه مند به کار و تجارت افزایش می یابد.

در حال حاضر ۵۰ تیم از چهار کشور مورد اشاره به برنامه Launchpad Accelerator گوگل پیوسته اند که به گفته ساکنین مانتین ویو، با «مشکلات محلی اساسی» دست و پنجه نرم می کنند. در نهایت باید گفت که حرکت تازه گوگل برای حمایت از استارتاپ های تازه کار امری ستودنی به شمار می رود و البته اگر پروژه ها به خوبی پیش روند، احتمال تاسیس دفترهای بیشتری در سراسر جهان وجود دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato