واکنش کورنینگ به ویدیوی منتشر شده از خراش برداشتن گوریلا گلس 5 روی نوت 7

واکنش کورنینگ به ویدیوی منتشر شده از خراش برداشتن گوریلا گلس 5 روی نوت 7

هر بار که پرچمدار تازه ای از سوی یکی از بزرگان دنیای فناوری به بازار عرضه می گردد، بحث از استحکام و کیفیت ساخت آن به نقل محافل کاربران بدل می شود و بعضا پیش می آید که افراد در مقام مقایسه عملکرد آن دستگاه در دنیای واقعی و تبلیغاتی بر می آیند که برایش صورت پذیرفته.

وقتی سامسونگ گلکسی نوت ۷ را معرفی کرد، در باب ماده پوشش دهنده نمایشگر آن یعنی گوریلا گلس ۵ سخن ها گفته شد. روشن است که انتظار می رود این نسخه از شیشه مستحکم شرکت کورنینگ در قیاس با نسل قبلی اش بهتر عمل کند، اما آنطور که مشخص شده ایجاد خط و خش روی آن به مراتب ساده تر از گوریلا گلس ۴  است.

ماجرا از این قرار است که چندی پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر گردید که مقاومت شیشه به کار رفته در نوت ۷ را در برابر ایجاد خط و خش به چالش کشید و همین مساله تردیدهای زیادی را در باب صحت ادعاهای سامسونگ و بالاخص کورنینگ در مورد گوریلا گلس ۵ در ذهن کاربران ایجاد کرد.

حدودا ۷۲ ساعت بعد از انتشار این ویدیو شرکت کورنینگ لب به سخن گشود و اعلام نمود که آزمایش «به شیوه ای کنترل نشده» انجام گرفته است و گوریلا گلس ۵ از تست های آزمایشگاهی با موفقیت و سربلند بیرون آمده.

براساس اعلام کورنینگ توضیح این مساله ساده است: تیغی که در این ویدیو مورد استفاده قرار گرفته به مراتب نرم تر از ماده به کار رفته در گوریلا گلس ۵ است. دراین شرایط فرایندی به نام «انتقال فلزی» رخ می دهد یعنی وقتی ماده سختی با ماده نرم تر سایش می یابد ماده نرم تر به ماده سخت بدل می شود، لذا تغییر ایجاد شده لزوما یک خراش نیست، منتها چشم یک کاربر معمولی ممکن است آن را به سان یک خراش در نظر بگیرید. از طرفی میزان فشار وارده از سوی کاربر به شیشه نیز اهمیت دارد و مشخص نیست که شخص درون ویدیو چه مقدار نیرو را در حین انجام کار به تیغ وارد کرده.

در واقع ماده ای که از کشیدن تیغ روی گوریلا گلس باقی می ماند به خود تیغ مربوط می شود نه شیشه. حال اینکه ادعای شرکت سازنده گوریلا گلس ۵ صحت دارد یا فردی که تیغ را روی آن می کشد، منوط به آن است که از نزدیک با دستگاه کار کنید. در حال حاضر توصیه کارشناسان این است که از محافظ نمایشگر برای گلکسی نوت ۷ خود استفاده نمایید.

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato