حضور کیم جونگ اون در المپیک 2016؛ آیا رهبر کره شمالی به ریو سفر کرده؟

حضور کیم جونگ اون در المپیک 2016؛ آیا رهبر کره شمالی به ریو سفر کرده؟

کره شمالی را از بسیاری جهات می توان یکی از کشورهای پر حاشیه جهان به شمار آورد، مثلاً اینکه نظارت دقیق و ویژه ای بر ورزشکارانش اعمال می کند و همان طور که اطلاع دارید، موبایل های هدیه سامسونگ برای ورزشکاران این کشور حاضر در رقابت های ریو ۲۰۱۶ در بین راه ناپدید شده و به دست آنها نرسیده.

در همین رابطه تماشاگران اظهار داشته اند چندین بار «کیم جونگ اون» را در ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات مشاهده کرده اند، اما حتی خود ورزشکاران این کشور نیز چنین ادعایی را باور ندارند و احتمال می دهند بیننده خطای دید داشته.

با این حال، اگرچه شاید پای رهبر کره شمالی به بازی های المپیک باز نشده باشد، اما قطعاً بدل اصلی او که فردی استرالیایی-هنگ کنگی با نام مستعار «هاوارد» است، چنین افتخاری را کسب کرده و در رقابت های دو و میدانی در محل ورزشگاه ها حضور یافته، ضمن اینکه مورد توجه عکاسان و تماشاگران نیز قرار گرفته.

این شخص همچنین در مراسمات مختلف با طرفداران و ورزشکاران عکس گرفته و حتی در جشن اختتامیه نیز در کنار دختران شایسته آمریکای جنوبی دیده شده، که البته اقدامی درخور شخصیت «کیم جونگ اون» به شمار نمی آید.

rio_north_korea_kim_jung_un_1

گفتنی است تقلید چهره افراد مشهور در بازی های المپیک چیز تازه ای نیست و اشخاص زیادی در حمایت از کشورشان با لباس های ویژه در مراسمات ظاهر می شوند، اما شبیه سازی رهبران سرشناس جهان در چنین رویدادهایی تاکنون سابقه نداشته.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ورزشکاران کره شمالی در بازی های ریو موفق به کسب ۷ مدال شدند، که بهترین عملکرد آنها از سال ۱۹۹۲ یعنی المپیک شهر بارسلون به شمار می رود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato