نخست وزیر ژاپن با لباس «سوپر ماریو» در مراسم اختتامیه المپیک ریو [تماشا کنید]

نخست وزیر ژاپن با لباس «سوپر ماریو» در مراسم اختتامیه المپیک ریو [تماشا کنید]

در حرکتی بی سابقه و به منظور معرفی بازی های المپیک توکیو در سال ۲۰۲۰، نخست وزیر ژاپن با پوششی شبیه به لباس «ماریو» از میان لوله ای سبز رنگ وارد مراسم اختتامیه ریو ۲۰۱۶ شد.

این اتفاق حیرت انگیز، اشتیاق همگان برای شرکت در بازی های المپیک تابستانی دوره بعد را دوچندان کرد و «شینزو آبه» به قهرمانی جهانی بدل شد.

پس از ورود «ماریو» به صحنه، «پکمن» و شخصیت های انیمه دیگری همچون «دورایمون» نیز به او پیوستند تا تماشاگران را از طریق تونلی نمادین که در استادیوم ماراکانای شهر ریو برزیل حفر شده بود، به گشت و گذار در خیابان های توکیو ببرند.

همان طور که می دانید، کاراکتر «ماریو» یکی از معروف ترین نمادهای ژاپن در سرتاسر جهان است. این شخصیت توسط «شیگرو میاموتو» از طراحان بازی های ویدیویی کمپانی نینتندو به منظور استفاده در مجموعه «دانکی کونگ» توسعه یافت، اما بعدها با انتشار مجموعه بسیار موفق «برادران سوپر ماریو» به شهرتی مثال زدنی دست پیدا کرد.

لازم به ذکر است حضور «آبه» در نقش «ماریو» در جشنی صورت گرفت که به منظور معرفی شهر میزبان بازی های المپیک آتی در مراسم اختتامیه ریو ۲۰۱۶ برپا شده بود. در این مراسم، فضای شهری حیرت انگیز و ربات های پرنده به چشم می خوردند، ضمن اینکه پایکوبی های سنتی و مدرن نیز اجرا شدند.

با توجه به این اقدام، می توان به ارزش و اهمیت برگزاری مسابقات جهانی المپیک و افتخار میزبانی آنها پی برد، ضمن اینکه در سال ۲۰۱۳ «آبه» پس از انتخاب شدن توکیو به عنوان میزبان بازی های تابستانی ۲۰۲۰ اظهار داشت: «بسیار مسرورم. از خوشحالی در پوست خودم نمی گنجم. اشتیاق و هیجان من حتی از زمانی که به عنوان نخست وزیر انتخاب شدم نیز بیشتر است.»

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato