همه چیز درباره آیفون 13
اندروید ۷.۰ برای نکسوس ها منتشر شد؛ گوگل آپدیت ها را سه ماهه و منظم می کند

اندروید ۷.۰ برای نکسوس ها منتشر شد؛ گوگل آپدیت ها را سه ماهه و منظم می کند

صاحب یک دستگاه سری نکسوس هستید؟ خبر خوب اینکه می توانید همین امروز نسخه هفتم از اندروید را به شکل مستقیم از سوی خود گوگل دریافت کنید. اما اگر موبایلی اندرویدی دارید که نکسوس نیست، باید دست کم چند ماهی برای دریافت این نسخه از سیستم عامل اندروید به انتظار بنشینید، البته اگر آخرین پرچمدارهای موجود در بازار را خریداری کرده اید.

تغییرات اندروید ۷ نسبت به «مارشملو» چندان چشمگیر نیست. برای مثال، حالا اندروید به شکل رسمی این ویژگی را در اختیارتان می گذارد تا بتوانید دو اپ را در کنار هم اجرا کرده و صفحه نمایش را بین آنها تقسیم کنید. البته می توان تصور کرد که این قابلیت بیشتر برای تبلت Pixel C مفید باشد تا تلفن های هوشمند سری نکسوس. سامسونگ هم البته چند سالی هست که این قابلیت را درون گلکسی هایش قرار داده است.

nougat-multiwindow-w600

ویژگی قابل ذکر دیگر، پاسخ سریع دادن به نوتیفیکیشن های دریافتی است. از سوی دیگر اموجی های موجود در این سیستم عامل هم اکنون رنگارنگ و متنوع تر شده اند.

گوگل خبر می دهد که ویژگی «Doze» اکنون بهبود یافته و عملکرد بهتری دارد. اگر به خاطر داشته باشید، گوگل در اندورید ۶.۰ این قابلیت را معرفی کرد و خبر داد که به واسطه Doze، تلاش نموده تا عمر باتری ابزارهای اندرویدی را بهبود بخشیده و آنها را به شکلی پویاتر مدیریت کند. گوگل به طور کلی اشاره می کند که اندروید ۷.۰ مشمول ۲۵۰ ویژگی جدید است.

اما خبر دیگر اینکه گوگل در بلاگ رسمی اش اطلاع می دهد که نحوه ارائه اندروید را نیز دست خوش تغییر می کند. در واقع گوگل می خواهد هر سه ماه، نسخه ای تازه و بهبود یافته از اندروید ۷.۰ (یا نسخه های بعدی که در ادامه از راه می رسند) را ارائه دهد. آقای «دیو برک» (Dave Burke) معاون ارشد بخش مهندسی گوگل، در بلاگ رسمی اندروید می نویسد که اولین نسخه بهبود یافته از اندروید ۷.۰ در پاییز سال جاری ابتدا برای توسعه دهندگان و سپس برای کاربران عادی عرضه خواهد شد.

به نظر می رسد که گوگل این راهکار را در پیش گرفته تا در نهایت سازندگان ابزارهای اندرویدی را مجبور نماید تا سرعت بیشتری به کار خود ببخشند و سپس مشخص گردد که کدام شرکت نمی تواند با این چرخه سه ماهه کنار آید و آن را بپذیرد.

به روز رسانی های سه ماهه اندروید از این پس شامل آپدیت های نرم افزاری کوچک برای این سیستم عامل خواهند بود. پیش از این نیز گوگل نسخه های کوچک تر اندروید را عرضه می کرد (برای مثال ۶.۰.۱) اما اکنون همین مسئله نظم بهتری یافته و قرار است هر سه ماه یک بار رخ دهد.

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato