باراک اوباما هم هدست واقعیت مجازی را تجربه می کند

باراک اوباما هم هدست واقعیت مجازی را تجربه می کند

یکی از هیجان انگیز ترین لحظات برای طرفداران بازی های کامپیوتری در اوایل سریال «هَوس آو کاردز» اتفاق افتاد، صحنه ای که «فرانک آندروود» جلوی تلویزیون نشست و مشغول اجرای بازی «کال آو دوتی» شد. این صحنه آنقدر عادی و طبیعی جلوه کرد که گویی بازی های کامیپوتری به بخشی از زندگی روزمره مردم عادی و افراد سرشناس در قرن بیست و یکم بدل شده.

در واقع، یکی از ویژگی های اصلی رسانه ها را می توان نفوذ نرم و عادی جلوه دادن تکنولوژی ها دانست، اما در مورد فناوری واقعیت مجازی هنوز این اتفاق نیفتاده، و مشاهده افرادی که از هدست های VR استفاده می کنند هنوز هم عجیب و خنده دار است.

با این تفاسیر، تصور کنید فردی که هدست واقعیت مجازی به چشم دارد، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا یعنی «باراک اوباما» باشد. در تصویری که به تازگی از سوی عکاس رسمی کاخ سفید در شبکه اینستاگرام منتشر شده، پرزیدنت اوباما را می بینیم که با استفاده از هدست VR به تماشای فیلم کوتاهی از خودش مشغول است، فیلمی که اخیراً در مورد پارک های ملی این کشور ساخته و منتشر شده.

این تصویر اگرچه سرگرم کننده است، اما در واقع نشانه ای از پیشرفت و گام های رو به جلو در تکنولوژی و فراگیر شدن آنها دارد. با توجه به اینکه تمامی کمپانی ها هر روز به ساخت ابزارهای واقعیت مجازی پیشرفته تری دست می زنند، باید دید این فناوری در آینده ای نه چندان دور، چه نقشی را در زندگی ما ایفا خواهد کرد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato