عمر باتری گلکسی نوت 7 تا به اینجا از هر عضو هم خانواده اش بهتر بوده

عمر باتری گلکسی نوت 7 تا به اینجا از هر عضو هم خانواده اش بهتر بوده

رسم همیشگی سایت فون آرنا این است که موبایل های پرچمدار را از تست های سخت عبور می دهد تا صحت ادعای شرکت های سازنده شان را هم بر خود و هم کاربرانش ثابت کند.

در جدیدترین تست صورت گرفته نیز این وبسایت جدیدترین فبلت کهکشانی سامسونگ یعنی نوت ۷ را مورد بررسی قرار داده تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

براساس نتایج به دست آمده از این تست، باتری گلکسی نوت ۷ در میان تمامی اعضای خانواده خود بهترین عملکرد را به نمایش گذاشته است و حتی توانسته نوت ۵ را نیز کنار بزند.

با نگاهی به چارت زیر متوجه می شوید که هر نسل از این کهکشانی پیشرفتی قابل توجه را از نظر میزان عمر باتری داشته است. اگر نتایج عملکرد جدیدترین عضو این خانواده را با نوت ۴ مقایسه کنید درخواهید یافت که بهبود باتری این سری در حدود ۱۲ درصد بوده است. در نوت ۵ اما آنطور که بنچمارک صورت گرفته نشان می دهد این بهبود عملکرد برابر با ۷ درصد است.

اما نکته ای که باید در مورد این تست به آن اشاره شود این است که کلیه مدل های بررسی شده در این آزمایش از چیپست اگزینوس بهره می بردند. همانطور که احتمالا می دانید مدل های بهره مند از چیپست اسنپدراگون که معمولا هم در آمریکا به فروش می روند عمر باتری اندک کمتری دارند (نوت ۷ بهره مند از این چیپست در حدود ۷ ساعت و ۵۵ دقیقه دوام آورد). البته اینکه چنین تفاوتی در عملکرد دو نسخه مختلف این پرچمدار در زندگی واقعی هم محسوس خواهد بود یا خیر مساله ایست که با گذشت زمان مشخص می گردد.

در این تست البته نگاهی هم به عملکرد آیفون ۶ اس پلاس شده که ظرف سه هفته آینده اصلی ترین رقیب نوت ۷ خواهد بود. در هر صورت مشخص گردید که جدیدترین موبایل اپل نیز از نظر سطح عملکرد باتری با نوت ۵ برابری می کند و در نتیجه حدودا ۷ درصد با آن اختلاف دارد.

عمر باتری دستگاه ها با استفاده از یک کد وب سفارشی شده ارزیابی گردید که میزان مصرف انرژی موبایل ها در شرایط واقعی را شبیه سازی می کند. گفتنی است که سطح روشنایی کلیه این موبایل ها در زمان تست روی 200 نیت قرار داشت.
عمر باتری دستگاه ها با استفاده از یک کد وب سفارشی شده ارزیابی گردید که میزان مصرف انرژی موبایل ها در شرایط واقعی را شبیه سازی می کند. گفتنی است که سطح روشنایی کلیه این موبایل ها در زمان تست روی ۲۰۰ نیت قرار داشت.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato