ماژول ترکیبی دوربین و اسکنر عنبیه چشم برای موبایل های میان رده ساخته شد

ماژول ترکیبی دوربین و اسکنر عنبیه چشم برای موبایل های میان رده ساخته شد

اضافه شدن اسکنر عنبیه چشم به گلکسی نوت ۷ سامسونگ، استاندارد تازه ای را برای امنیت موبایل ایجاد کرد. با این حال همچون تمامی تکنولوژی های نوین، پیاده سازی این فناوری نیز هزینه زیادی در پی داشته و استفاده از آن در دیوایس های میان رده به زمان نسبتاً زیادی نیاز دارد.

دلیل اصلی محدودیت فوق، این است که فناوری Iris Scanner از دو بخش تشکیل شده، یعنی یک ماژول دوربین که تصویر را ثبت می کند، و یک چیپ مخصوص هویت سنجی که برای شناسایی عنبیه به کار می رود. اگر بتوان این دو قطعه را در قالب یک تراشه واحد مجتمع ساخت، هزینه ساخت آن بسیار پایین آمده و می توان شاهد این فناوری در موبایل های معمول بازار نیز باشیم.

خبر خوب اینکه کمپانی «Dongwoon Anantech Co. Ltd» دقیقاً به همین موضوع مشغول بوده و موفق به ساخت چنین ماژولی شده است.

طبق اظهارات این کمپانی، آنها نوعی IC درایور مبدل فیلتر فروسرخ ساخته اند که از نور در طول موج مادون قرمز به جای پرتوهای مرئی به منظور شناسایی و اعتبارسنجی بهره می گیرد. این ماژول می تواند به عنوان دوربین سلفی عادی نیز عمل کند، زیرا عملگر مکانیکی تعبیه شده در آن قادر است فیلتر IR موجود در جلوی لنز دوربین را بردارد و تصاویر معمولی را ثبت نماید.

گفتنی است هزینه تولید این محصول در مقایسه با اسکنرهای عنبیه معمول و دوبخشی، بیش از ۳۰ درصد کمتر است. این کمپانی همچنین توانسته نوعی تراشه جدید را طراحی کند که تثبیت کننده اپتیکال تصویر را درون IC تعبیه کرده، و در نتیجه هزینه آن را تا ۱۰ برابر کاهش داده است.

انتظار می رود این طراحی های نوین بتوانند فناوری های پر هزینه را به بازار موبایل های میان رده و ارزان قیمت نیز وارد سازند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato