رسماً تأیید شد: سامسونگ برای جمع آوری موبایل های فروش رفته گلکسی نوت 7 فراخوان داد

رسماً تأیید شد: سامسونگ برای جمع آوری موبایل های فروش رفته گلکسی نوت 7 فراخوان داد

گلکسی نوت ۷ یکی از برترین موبایل های معرفی شده به بازار بود، البته فقط تا چند وقت قبل. پس از گزارشات متعدد در مورد انفجار باتری این دستگاه هنگام شارژ، سامسونگ بالاخره فراخوانی مبنی بر جمع آوری این محصول اعلام کرد.

گفتنی است مشکل فوق در دستگاه های معیوب به هنگام شارژ به وجود می آید، و ظاهراً مشکل به خود باتری مربوط می شود و نه به مدارهای شارژ یا شارژر. البته این ایراد فقط درصد بسیار کمی از فبلت ها وجود داشته، اما وقتی عرضه چند میلیونی این تلفن همراه را در نظر بگیریم، مشکل برجسته تر خواهد شد.

در همین راستا، سامسونگ در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که موبایل های فروش رفته را جمع آوری خواهد کرد. آنها همچنین عنوان داشتند تا امروز ۳۵ مورد گزارش مبنی بر مشکلات مختلف گلکسی نوت ۷ به دست آنها رسیده.

با این تفاسیر، جمع آوری فبلت پرچمدار سامسونگ را می توان یکی از بزرگ ترین فراخوان های دنیای فناوری برشمرد، که البته اولین نمونه به شمار نمی رود. اپل هم سال گذشته مجبور به جمع آوری Beats Pill XL شد. کمپانی Fitbit نیز به خاطر حساسیت های پوستی ایجاد شده توسط دستبند سلامتی Force به مشکلی بزرگ برخورد.

در همین رابطه، بزرگ ترین فراخوان جمع آوری در تاریخ را می توان متعلق به ایربگ های Takata دانست، که بیش از ۵۰ میلیون ابزار معیوب را در بر گرفت.

حال باید دید استراتژی سامسونگ در ادامه چیست. همان طور که می دانید آنها فروش جهانی این محصول را متوقف نمودند، و احتمالاً یکی-دو هفته نیز مشغول جمع و جور کردن ماجرا خواهند بود تا ببینند آیا تصمیم به تعویض موبایل ها عملی خواهد بود یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato