هاب SmartThinQ ال جی به دستیار صوتی Alexa مجهز شد

هاب SmartThinQ ال جی به دستیار صوتی Alexa مجهز شد

فناوری های خانه هوشمند در IFA 2016 بیشترین نمود را داشتند، و ال جی نیز در این میانه از پای ننشسته. آنها اولین گجت هاب هوشمند را تحت عنوان SmartThinQ Hub در ماه دسامبر سال گذشته معرفی کردند، که ظاهری بسیار آشنا و شبیه به Echo آمازون داشت.

این محصول به نمایشگری ۳.۵ اینچی مجهز بود، و همگان فکر می کردند دو به دستگاه مذکور به رقیب یکدیگر بدل شوند، اما در برلین مشخص شد دو کمپانی مورد بحث قصد رقابت ندارند، و هاب هوشمند ال جی به دستیار صوتی اختصاصی آمازون یعنی Alexa مجهز شده.

گفتنی است حضور الکسا در محصولات ال جی خبر خوبی به نظر می رسد، زیرا پیش از این هاب SmartThinQ فقط قادر به کنترل پخش موسیقی و لوازم خانگی هوشمند LG بود، اما در اختیار داشتن دستیار صوتی آمازون قابلیت های هوشمندانه تری را به آن افزوده.

LG-SmartThinQ-Hub-alexa-1

با این حال، این موضوع کاملاً صحت ندارد. اگرچه هاب هوشمند ال جی اکنون می تواند برخی از قابلیت های جالب Echo از جمله افزودن مواردی به زمان بندی، اجرای موسیقی درخواستی، بررسی وضعیت آب و هوا، به روز رسانی برنامه روزانه و غیره را انجام دهد، اما باز هم نسبت به Echo از هوشمندی کمتری برخوردار است.

به عنوان مثال، محصول آمازون همواره در حالت آماده قرار دارد، یعنی کافیست نام Alexa را بر زبان بیاورید تا گوش به فرمان حاضر شود، اما الکسای موجود در هاب ال جی فقط از طریق فشردن دکمه روی دستگاه یا ریموت آن فعال می شود.

محدودیت دیگر این است که نمی توان از Alexa برای کنترل دیگر ابزارهای خانه هوشمند همچون لامپ یا قفل درب ها استفاده کرد، مگر اینکه آنها نیز بخشی از خانواده لوازم SmartThinQ باشند. این موضوع بسیار آزاردهنده خواهد بود، زیرا Echo فهرستی طولانی از دیوایس های هوشمند را تحت پشتیبانی خود دارد.

گفتنی است LG هنوز در مورد قیمت یا زمان عرضه هاب هوشمندش سخنی به میان نیاورده، اما به عقیده کارشناسان این ابزار تنها در صورتی ارزش خرید دارد که بسیار ارزان تر از Echo باشد، وگرنه به هیچ وجه مورد توجه خریداران قرار نخواهد گرفت.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato