اپل و آموزش برنامه نویسی با زبان سوییفت در 100 مدرسه منتخب ایالات متحده

اپل و آموزش برنامه نویسی با زبان سوییفت در 100 مدرسه منتخب ایالات متحده

کمپانی اپل طی رویداد امشب خود علاوه بر رونمایی از دستگاه های جدیدش، اطلاعات جالب دیگری نیز با طرفداران به اشتراک گذاشتو تیم کوک، مدیر عامل اپل در بخش های آغازین کنفرانس روی استیج آمد و از برنامه های خود برای کمک به بهبود مدارس و سیستم های آموزشی رونمایی کرد.

اپل در حال حاضر اسپانسر رسمی ConnectED به شمار می رود؛ سازمانی ملی که توسط باراک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد و برنامه دارد تا به کمک کمپانی های بزرگ فعال در زمینه تکنولوژی، وضعیت آموزش در مدارسی خاص را بهبود بخشد. حالا کوک می گوید که اپل به ۱۱۴ مدرسه در سراسر ایالات متحه کمک مالی کرده، آیپدهای خود را به دست ۴۵۰۰ معلم و ۵۰ هزار دانش آموز رسانده و یک اپل تی وی در تمام کلاس های این مدارس قرار داده است.

اما نکته مهم تر از این، آن است که به گفته کوک، ۱۰۰ عدد از این مدارس از این پس زبان برنامه نویسی محبوب اپل، یعنی سوییفت را به دانش آموزان آموزش خواهند داد. مدارس برای آموزش این زبان برنامه نویسی، از نرم افزار PlayGround استفاده خواهند کرد که ابزاری برای آموزش ساده برنامه نویسی به کودکان به شمار می رود. ناگفته نماند که سوییفت یکی از اصلی ترین زبان های برنامه نویسی برای اپلیکیشن های آیفون به شمار می رود.

گذشته از این، همانطور که پیش تر نیز برایتان نوشتیم، اپل از قابلیت همکاری همزمان روی مستندات اپلیکیشن iWork رونمایی کرده که نه تنها در ادارات و محیط های کاری کاربرد دارد، بلکه به کودکان کمک خواهد کرد تا به کمک هم کلاسی هایشان روی پروژه های خاصی به صورت همزمان همکاری کنند. اما گذشته از تمام برنامه های خیرخواهانه اپل، مسلماً چنین حرکاتی، تبلیغات خوبی برای اپل به حساب می آید و به نظر می رسد اهالی کوپرتینو در حال تربیت نسل بعدی طرفداران محصولات خود هستند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato