اپل با عرضه دیرهنگام مدل 32 گیگابایتی آیفون 6 اس، مشتریانش را به سخره می گیرد

کمپانی اپل بعد از معرفی خانواده آیفون 7 طی رویداد شب گذشته خود، قیمت آیفون 6 اس، که یک سال از عرضه آن می گذرد را کاهش داد. تا به اینجای کار هیچ مسئله عجیبی به چشم نمی خورد و عادت داریم که اپل بدین شکل، تجارت فروش موبایل هاش هوشمندش را دنبال کند. اما کمپانی ساکن کوپرتینو اخیراً از مدل 32 گیگابایتی آیفون 6 اس رونمایی کرده که بسیاری از طرفداران، سال گذشته به دنبال تهیه آن بودند.

برای آن دسته از خوانندگانی که نسبت به مدل های مختلف آیفون 6 اس بی اطلاع هستند باید گفت که این اسمارت فون هیچوقت از مدل 32 گیگابایتی بهره مند نبود و خریداران باید از میان مدل های 16 گیگابایتی و 64 گیگابایتی (که صد دلار نسبت به مدل پایه گران تر بود) یکی را بر می گزیدند.

32gb-iphone-6s-w600

اما حالا اپل بعد از یک سال طرفداران خود را به سخره گرفته و مدل 32 گیگابایتی آیفون 6 اس را در وب سایت خود قرار داده که هزینه ای معادل 549 دلار روی دست خریداران خواهد گذاشت. این در حالی است که مدل 32 گیگابایتی آیفون 7 برچسب قیمت 649 دلاری را حمل می کند و مدل 16 گیگابایتی آیفون قبلاً چنین قیمتی داشت. در حال حاضر با پرداخت 649 دلار می توان مدل 128 گیگابایتی آیفون 6 اس را نیز خریداری کرد که 200 دلار از قیمت اصلی اش هنگام عرضه کمتر است.

به بیان واضح تر، همانطور که کاربران باید از مدل 32 گیگابایتی آیفون 7 فاصله بگیرند، دلیلی هم برای خرید مدل 32 گیگابایتی آیفون 6 اس وجود ندارد. مطمئناً 32 گیگابایت حافظه داخلی به مراتب از 16 گیگابایت بیشتر است اما این مقدار هنوز هم برای بسیاری از دارندگان موبایل های هوشمند کافی نخواهد بود.

ضمناً با پرداخت 100 دلار اضافه تر می توان مدل 128 گیگابایتی با چهار برابر حافظه داخلی بیشتر دریافت کرد. در هر حال، مدل 32 گیگابایتی آیفون 6 اس در حال حاضر در وب سایت اپل قرار گرفته اما هنوز امکان خرید آن مهیا نشده است.

آگهی استخدام

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟