طعنه تبلیغاتی موتورولا به مشکل انفجار باتری های گلکسی نوت 7

طعنه تبلیغاتی موتورولا به مشکل انفجار باتری های گلکسی نوت 7

اگرچه مدت نسبتاً زیادی از فراخوان سامسونگ برای جمع آوری واحدهای فروخته شده گلکسی نوت ۷ می گذرد، اما تیم تبلیغات موتورولا بالاخره این نتیجه رسیده که از سرنوشت شرم آور فبلت پرچمدار اخیر کره ای ها می تواند به نفع خود استفاده کند.

این کمپانی که یکی از زیرمجموعه های لنوو به شمار می رود، اخیراً تصویر جدیدی از موبایل Moto Z Force خود منتشر نموده و در بخش پایینی آن، جمله ای به شرح زیر به چشم می خورد: «در موتو، اولویت نخست ما امنیت است. برخلاف بعضی از تولیدکنندگان، ما به بهره گیری از بالاترین استانداردها در کیفیت و تست کردن تمام باتری هایمان اعتقاد داریم.»

moto-samsung-jab-1-w600

اما با وجود طعنه موتورولا به اتفاقات اخیر، باید گفت که سامسونگ هم امنیت را سرلوحه کار خود قرار داده است. در واقع اگرچه بسیاری به روشی که سامسونگ برای فراخوان واحدهای نوت ۷ به کار گرفت اعتراض کردند، اما کره ای ها این کار را به صورت داوطلبانه به انجام رساندند. با توجه به اینکه مشکل باتری نوت ۷، تنها یک دستگاه به ازای هر ۴۲ هزار واحد را با مشکل مواجه می سازد، سامسونگ می توانست همه چیز را به دست فراموشی سپرده و از تعمیر دیوایس های آسیب پذیرش امتناع ورزد.

اما در عوض، سامسونگ تصمیم گرفت تا فراخوانی برای میلیون ها واحد فروخته شده گلکسی نوت ۷ منتشر کند و ضرری چند میلیارد دلاری را متحمل گردد تا امنیت مشتریانش تامین شود. ضمناً در مقام مقایسه باید گفت که این رقم چند میلیارد دلاری، با تمام نرخ درآمد موتورولا در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ برابری می کند و البته فراخوان سامسونگ در زمانی منتشر شد که ال جی و اپل فاصله زیادی با معرفی پرچمداران LG V20 و آیفون ۷ نداشتند.

ویجیاتو

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato