تولید نوعی درایو USB که با تخلیه انرژی، دستگاه های الکترونیکی را نابود می کند

تولید نوعی درایو USB که با تخلیه انرژی، دستگاه های الکترونیکی را نابود می کند

یک کمپانی تولیدکننده هنگ کنگی به نام «USBKILL.com» اخیراً با ساخت یو اس بی درایو جدید خود، امنیت دستگاه های الکترونیکی را به سطح جدیدی برده است. این یو اس بی درایو که با نام «USB Kill» شناخته می شود، قادر است با تخلیه انرژی الکتریکی، هر کامپیوتر یا دستگاه دیگری نظیر تلویزیون را در مدتی کوتاه از بین ببرد.

هنگامی که کاربر USB Kill را به دستگاه خود متصل نماید، درایو مورد اشاره دائماً خازن های خود را از طریق پورت USB شارژ و سپس آن را تخلیه می کند. به گفته کمپانی مورد اشاره، این روند تنها در چند ثانیه صورت می گیرد و آنقدر ادامه می یابد تا دستگاه بالاخره از کار بیفتد.

جالب است بدانید که که این درایو USB، ابتدا طرحی مفهومی بود که محققان پیش تر نیز برای سرگرمی روی آن کار کرده بودند؛ اما کمپانی هنگ کنگی حالا واقعاً درایو مورد اشاره را تولید نموده و آن را با قیمت ۵۵ دلار به فروش می رساند.

این اولین باری نیست که محققان روی ابزارهای مخصوص هکرها کار می کنند ولی اکثر این پروژه ها هیچوقت راه خود را به بازار باز نمی کنند. اما حالا دانستن این مسئله که چنین USB خطرناکی واقعاً در بازار وجود دارد و با قیمت بسیار کمی در دسترس قرار گرفته، اندکی نگران کننده است و شاید زمان آن رسیده باشد تا کاربران بیشتر مراقب پورت USB دستگاه های خود باشند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato