ماریسا میر در صورت اخراج از یاهو 44 میلیون دلار پاداش می گیرد

ماریسا میر در صورت اخراج از یاهو 44 میلیون دلار پاداش می گیرد

یکی از بزرگ ترین سؤالات در مورد خرید یاهو توسط ورایزن، آینده کاری «ماریسا میر» مدیرعامل این کمپانی در شرکت مخابراتی است. اما طبق اسنادی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) منتشر شده، برکناری او بیش از ۴۴ میلیون دلار درآمد برایش به همراه خواهد داشت.

اگر قرارداد فوق بدون هیچ مشکلی پیش برود، «میر» به مدت یک سال می تواند از مزایای پایان کار برخوردار شود. طبق این طرح، موارد زیر به او تعلق می گیرد:

  • یک سال حقوق کامل
  • پاداش کامل سالیانه
  • مخارج خدمات پزشکی
  • امکان به جریان انداختن هرگونه حق سهام به مدت ۶ ماه پس از پایان کار

مبلغ کل حقوق، پاداش و مزایای سالیانه «مریسا میر» نهایتاً به ۳ میلیون دلار می رسد، اما آنچه منبع اصلی درآمد اوست، «طرح طلایی مزایای پایان کار» است که می تواند بالغ بر ۴۰.۹ میلیون دلار را در قالب حق صاحبان سهام برایش به ارمغان آورد.

گفتنی است رقم فوق مقدار سهام اسمی یا مشروط «میر» در کمپانی یاهو است که در صورت اخراجش از این شرکت قابل وصول خواهد بود

البته هنوز مشخص نیست که آیا «میر» در یاهو/ورایزن باقی می ماند یا خیر، اما گزارشات مختلف نشان می دهند پس از خاتمه نقل و انتقال طی ۶ الی ۹ ماه آینده، او از این شرکت بیرون خواهد رفت، و بنابراین طبق قراردادش می تواند مزایای طلایی را دریافت نماید.

گفتنی است رقم دریافت نهایی «میر» بر حسب شرایط ممکن است تغییر کند، و پیش تر برخی از اسناد یاهو نشان می دادند طرح طلایی ترک کار او بالغ بر ۵۴.۹ میلیون دلار خواهد بود.

در ادامه تصویر جدول حقوق، مزایا و سهام مدیران مختلف در یاهو را می بینید:

yahoo-mayer-equity-golden

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato