مهربانه برای ١٥٠٠ کودک بازمانده از تحصیل، کمک جمع‌آوری می‌کند

مهربانه برای ١٥٠٠ کودک بازمانده از تحصیل، کمک جمع‌آوری می‌کند

در کشورمان ایران، نظام آموزشی به گونه ای سازماندهی شده که تحصیل در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان برای همه فرزندان این سرزمین رایگان باشد، با این همه باز هم، دیده می شود که کودکی به خاطر سختی روزگار و مشکلات مالی از تحصیل باز می ماند. البته برای پیشگیری از بروز این اتفاق، نهادهای خیری مختلفی راه اندازی شده اند که وبسایت مهربانه هم یکی از آنهاست.
در ادامه این مطلب توجه شما را به بیانیه خبری رسمی این شرکت در رابطه با چیستی طرح و نحوه مشارکت مردمی در آن جلب می کنیم.
سایت مهربانه با همکاری ٧ خیریه فعال در سراسر کشور، برای ادامه تحصیل بیش از ۱۵۰۰نفر از کودکان بازمانده از تحصیل، کمک مالی جمع‌آوری می‌کند.
گلرخ بحری مدیر عامل سایت مهربانه با اعلام این خبر گفت: براساس آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیش از ٣۵٠.٠٠٠ کودک بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارند که اگر فکری به حال این قشر از هم‌ وطنان‌ مان نکنیم، در آینده با معضلات جدی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: سایت خیریه مهربانه که با استفاده از شیوه جمع‌سپاری، به جمع‌آوری کمک‌های آنلاین از کاربران برای پروژه‌های خیریه می‌ پردازد، در تلاش است به سهم خود، امکان ادامه تحصیل بخشی از کودکان بازمانده از تحصیل را فراهم کند.

مدیرعامل سایت مهربانه ادامه داد: در این راه پروژه‌های گوناگونی با ٧ خیریه از جمله انجمن نیکوکاری امید کمال در استان کرمان، خیریه حضرت عباس (ع) خراسان‌ جنوبی، خیریه خادمین کتیج در استان سیستان و بلوچستان، خیریه امیرالمومنین (ع) خوزستان و خیریه‌های یاوران ایتام، بچه‌های سیب سرخ و بنیاد صالح (برین) در استان تهران، تعریف شده است.

وی افزود: در این پروژه‌ها برای بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل، کوله‌پشتی و لوازم‌التحریر به ارزش حدود ۶۰ میلیون تومان تهیه می‌شود. بحری گفت: امیدواریم با مشارکت مردم، این پروژه‌ها تا پیش از آغاز سال تحصیلی به نتیجه برسد تا امکان ادامه تحصیل این کودکان فراهم شود.

مدیر عامل سایت مهربانه گفت: مردم برای مشارکت در این پروژه‌ها می‌ توانند به سایت مهربانه به نشانی www.mehrabane.ir مراجعه کرده و با استفاده از کارت‌ های عضو شتاب و رمز اینترنتی، مبلغ مورد نظر خود را به پروژه‌ منتخب‌ شان کمک کنند.

وی ادامه داد: از سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف نیز دعوت می‌کنیم در قالب مسوولیت اجتماعی شرکت‌شان در این پروژه‌ها مشارکت کنند. لوگو این شرکت‌ها به عنوان حامی کودکان بازمانده از تحصیل در سایت مهربانه درجشده و اسامی آنها نیز پس از پایان پروژه‌ها به رسانه‌ها اعلام می‌شود.

بحری گفت: شرکت‌ها برای مشارکت در این پروژه‌ها می‌توانند آمادگی خود را از طریق info@mehrabane.ir اعلام کنند.

 unnamed-1-1

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato