اولین پروانه رسمی اپراتوری مجازی تلفن همراه در ایران صادر شد

پس از آنکه موافقت اصولی ۲۴ متقاضی دریافت پروانه ی اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) از اواخر سال گذشته توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صادر گردید، سرانجام اولین پروانه ی رسمی این حوزه نیز از سوی این نهاد به یک شرکت متقاضی اعطا شد.

اپراتور مجازی تلفن همراه به اپراتور هایی گفته می شود که با استفاده از اجاره ی تجهیزات لازم برای اپراتوری تلفن همراه از اپراتور های سه گانه ی فعلی، اقدام به ارائه ی خدمات موبایل، سرویس های ارزش افزوده و حتی خدمات اینترنت اشیاء خواهند نمود.

ظاهراً اولین شرکتی که موفق به دریافت مجوز رسمی اپراتوری مجازی تلفن همراه شده «کیش سل پارس» نام دارد که مأموریت خود را ارائه ی سرویس های پایه و ارزش افزوده در حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرده است.

بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شرکت های دارنده ی موافقت اصولی MVNO برای دریافت پروانه ی تجاری باید حداقل با یکی از اپراتور های تلفن همراه وارد مذاکره و همکاری می شدند. آنگونه که از خبر ها بر می آید به نظر می رسد شرکت کیش سل پارس توانسته با اپراتور سوم موبایل بر سر نحوه ی همکاری و نهایتاً دریافت پروانه ی رسمی به توافق برسد.

البته ظاهراً پیش از این در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش که از سهامداران کیش سل پارس محسوب می شود به عنوان دریافت کننده ی موافقت اصولی معرفی شده بود، اما پروانه ی مذکور به نام شرکت دیگرشان که مأموریت ارائه ی خدمات اپراتور تلفن همراه مجازی را دارد، دریافت کرده اند.

شرکت های اندوخته سازان سرآمد فردا، اندیشه نگار پارس و پرداخت الکترونیک سامان کیش از سهامداران کیش سل پارس هستند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟