آیفون های جدید سبب افزایش ارزش سهام اپل شده اند

آیفون های جدید سبب افزایش ارزش سهام اپل شده اند

در روز دوشنبه، سهام اپل با رشد ۳.۵۴ درصدی به ارزش ۱۱۱.۷۷ دلار رسید که بالاترین میزان طی ۹ ماه گذشته بوده است. چندی پیش بود که اپل پس از اعلام گزارش مالی خود از فصل دوم سال ۲۰۱۶ تجربه سقوط سهام به زیر ۱۰۰ دلار را یک بار دیگر کسب کرد.

طی این ۳ ماه، اپل به نسبت مشابه بازه زمانی در سال ۲۰۱۵، تعداد آیفون های کمتری فروخته بود. با این حال، چنین اتفاقاتی در طی این فصل برای اپل طبیعی هستند و پس از آن انتظار می رود که با شیبی منطقی، ارزش سهام افزایش یابد.

تحلیلگران وال استریت نسبت به عملکرد آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس بسیار سختگیر بوده اند. بن شاختر، تحلیلگر ارشد Macquarie Group در برنامه Power Lunch اعلام داشت که اپل احتمالا امسال اندکی با آیفون ۷ مشکل خواهد داشت و رشد بالایی تجربه نمی کند ولی سال آینده دهمین سالگرد عرضه آیفون خواهد بود و همه انتظار تغییرات اساسی را دارند.

آمار شگفت انگیزی که اپراتورهای آمریکایی از پیش فروش آیفون های جدید ارائه داده اند، اولین دلیلی است که بسیاری از تحلیلگران معتقدند اپل در فصل منتهی به ماه دسامبر ضرر نخواهد کرد.

Toni Sacconaghi از Bernstein می گوید که نسبت به دو سال گذشته، تعداد افرادی که قصد خرید آیفون های جدید را دارند ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی می گوید تشخیص آنکه چه تعداد از دارندگان آیفون، امسال قصد به روز شدن با جدیدترین تکنولوژی اپل را دارند، تنها راه پی بردن به میزان موفقیت کمپانی ساکن کوپرتیو است.

پنج سال پیش، فقط ۲۰ درصد از کل فروش موبایل ها مختص به افرادی بود که پیش از این آیفون داشته اند. اما حالا این رقم به ۸۰ درصد رسیده و صرفا ۲۰ درصد کل خریداران، پیش از این، مشتری برندهای دیگر بوده اند. بنابراین، میل ۸۰ درصد اصلی می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato