شاید گلکسی S8 مجهز به چیپست اگزینوس ۸۸۹۵ با کلاک هسته ۳ گیگاهرتز شود

شاید گلکسی S8 مجهز به چیپست اگزینوس ۸۸۹۵ با کلاک هسته ۳ گیگاهرتز شود

پس از بروز رسوایی بزرگ انفجار باتری گلکسی نوت های جدید، از گوشه و کنار خبر رسیده که شاید سامسونگ بخواهد به منظور جلوگیری از ضرر بیشتر، پرچمدار بعدی خود گلکسی S8 را زودتر از موعد معمول روانه بازار سازد.

البته قبول چنین شایعاتی کمی سخت به نظر می رسد، آن هم در شرایطی که سامسونگ به تازگی طعم تلخ عجله در ارائه موبایل پرچمدار خود را چشیده است. ولی با این حال نمی توان احتمال مذکور را به طور کل نادیده گرفت.

حال اگر در این مرحله چنین شایعاتی را جدی بگیریم، می توانیم به برخی گزارش های رسیده از مشخصات سخت افزاری پرچمدار بعدی کره ای ها با دقت بیشتری نگاه کنیم.

یک منبع چینی به تازگی مدعی شده موبایل گلکسی S8 سامسونگ به احتمال فراوان مجهز به چیپست جدید ۸۸۹۵ باشد. چیپستی که گرچه کلاک هسته های آن تا ۳ گیگاهرتز افزایش یافته، اما در عین حال در مصرف انرژی بهینه تر عمل می کند. (چیزی کمتر از ۵ وات در هر ساعت)

منبع خبر همچنین اعلام کرده که به لطف پردازنده جدید، کیفیت پردازش تصاویر گرفته شده توسط ماژول دوربین نیز ۷۰ تا ۸۰ درصد بهبود خواهد یافت.

گفته می شود سامسونگ چیپست ۸۸۹۵ را در پاسخ به اسنپدراگون ۸۲۱، که قرار است همراه با موبایل هوشمند پیکسل گوگل روانه بازار شود، به تولید رسانده است.

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد، هنوز نمی توان در خصوص صحت گزارش های رسیده اظهار نظری کرد. باید منتظر ماند و دید اول تکلیف سامسونگ با فبلت پرچمدار حادثه آفرینش به کجا خواهد کشید، تا بعد بتوان بهتر در خصوص گلکسی S8 اظهار نظر کرد.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato