سنجش مقاومت آیفون 7 [تماشا کنید]

سنجش مقاومت آیفون 7 [تماشا کنید]

بعد از دردسرهای فراوانی که اپل بر سر ماجرای خم شدن آیفون ۶ پلاس متحمل شد، هر آیفون تازه ای که معرفی می شود (یا بهتر بگوییم هر تلفن هوشمند جدیدی)، اولین سوال این خواهد بود که «آیا با دست خم می شود؟» به تازگی کانال مشهور «JerryRigEverything» در یوتوب آزمایشی را ترتیب داده تا علاوه بر پاسخ به این سوال، میزان مقاومت بدنه و شیشه جدیدترین تلفن هوشمند اپل در برابر خط و خش را نیز مشخص نماید.

در این تست که ویدیوی آن را در ادامه مطلب خواهید دید، فرد آزمایش کننده به وسیله اشیای مختلف با درجه سختی متفاوت، مقاومت شیشه محافظ نمایشگر، دکمه هوم و لنز دوربین اصلی و همچنین بدنه پشتی، توری محافظ بلندگو و نوار آنتن را می سنجد تا میزان استحکام و مقاومت هرکدام در مقابل خراش مشخص گردد.

همان طور که در کلیپ بالا مشاهده می کنید، آیفون ۷ در مقابل خط و خش از مقاومت بسیار بهتری نسبت گلکسی نوت ۷ سامسونگ برخوردار است.

ذکر این نکته نیز ضروریست که تصور می شد لایه ای از یاقوت کبود از کلید جدید هوم و لنز دوربین اصلی مراقبت نماید. در تئوری این ماده باید بتواند در مقابل خراش با هر ماده ای تا درجه سختی ۹ مقاومت نماید، اما در ویدیوی منتشر شده می بینیم که مقاومت این بخش ها کمتر از این مقدار است و در نتیجه، شیشه لنز و همچنین روکشی که بر روی کلید هوم قرار گرفته از نوع یاقوت کبود نیست.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato