ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تسلا برای تأمین بخشی از برق ایالت کالیفرنیا مرکز ذخیره سازی 20 مگاواتی می سازد

کمپانی تسلا قصد دارد مرکز ذخیره سازی برق به ظرفیت 20 مگاوات؛ 80 مگاوات/ساعت را در ایستگاه «میرا لوما» شهر «اونتاریو» ایالت کالیفرنیا بسازد. این تأسیسات عظیم باتری، توانایی تأمین برق مصرفی 2500 منزل مسکونی ...

کمپانی تسلا قصد دارد مرکز ذخیره سازی برق به ظرفیت 20 مگاوات؛ 80 مگاوات/ساعت را در ایستگاه «میرا لوما» شهر «اونتاریو» ایالت کالیفرنیا بسازد. این تأسیسات عظیم باتری، توانایی تأمین برق مصرفی 2500 منزل مسکونی برای یک روز، یا شارژ کردن 1000 خودروی تسلا را خواهد داشت.

این تأسیسات از سیستم ذخیره سازی انرژی صنعتی Powerpack تسلا استفاده می کند، که تولید نهایی آن در مرکز بزرگ «گیگافکتوری» در «اسپارکس» ایالت نوادا انجام می گردد. در اوایل سال جاری «ایلان ماسک» در رویداد خبری این تأسیسات اعلام کرد کسب و کار ایستگاه های ذخیره انرژی «رشدی چند برابری نسبت به پیشرفت تجارت خودرو» خواهد داشت.

پروژه مورد بحث پس از فاجعه زیست محیطی «نشت گاز الیسو کنیون» رنگ جدی تری به خود گرفت. هدف از این پروژه، کاهش وابستگی به گاز طبیعی برای مدیریت ساعات اوج مصرف برق از طریق ایجاد سیستم های ذخیره سازی صنعتی عنوان شده است. چندین شرکت برای تأسیس مراکز مختلفی در سرتاسر کالیفرنیا اعلام آمادگی کردند، و کمپانی تسلا موفق شد برنده این بخش از مناقصه گردد.

tesla-power-storage-facility-1

گفتنیست ایالت کالیفرنیا چندین سال است که برنامه ذخیره سازی انرژی برق را در دستور کار دارد، اما پس از واقعه آلیسو این پروژه به حالتی اضطراری بدل شد و قرار است تا سال 2020 ظرفیت مراکز ذخیره سازی برق در این ایالت به 1325 مگاوات برسد.

با فعال شدن این مراکز، نیروگاه ها می توانند در زمان اوج مصرف، از ظرفیت ذخیره شده در این تأسیسات برای تأمین برق مورد نیاز استفاده نمایند و بدین ترتیب، دیگر نیازی نیست صرفاً به منظور جبران کمبود در ساعات کوتاه بیشینه مصرف، نیروگاه های جدیدی احداث شوند.

لازم به ذکر است جزئیاتی در مورد مبلغ پروژه اعلام نشده، اما مدیران تسلا می گویند این مرکز تا انتهای سال جاری میلادی آماده بهره برداری خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی