معرفی بازی Auralux: Constellations؛ جنگ ستارگان

متاسفانه این روزها سبک استراتژی اسمارت فون ها به Clash of Clans خلاصه شده است. هستند بازی هایی که با اضافه سازی المان های جدید سعی به ارائه تجربه ای متفاوت داشته باشند اما اگر بخواهیم میانگین بگیریم، بیشتر بازی های سبک استراتژی از ساخته معروف سوپرسل الهام گرفته اند. می دانید چرا چنین اتفاقی افتاده است؟ از شباهت بازی ها به کلش آو کلنز می گوییم.

نکته مهم اینجاست که استراتژی سبک پیچیده ای بوده و به خاطر المان های گسترده اش، همه بازیکن ها نمی توانند با این گونه عناوین ارتباط برقرار کنند. بازی های اسمارت فون ها هم همیشه به سادگی معروف هستند و کمتر بازی های پیچیده ای میبینیم که موفقیت رسیده باشند. سوپرسل با کلش آو کلنز توانست تا آسانی را چاشنی المان های سبک استراتژی نماید؛ تجربه ای ساده که همچنان نیازمند تفکر است.

Auralux

نورهایی که دور سیارات می چرخند را می بینید؟ آن ها نیروهای شما هستند. خوشبختانه هوش مصنوعی فوق العاده دشمن ها کار را برای بازیکن بسیار سخت کرده است.

به همین خاطر بعضی استودیوهای بازیسازی رو به ساخت کلون آوردند که پیشتر حساب خود را پس داده اند. این حرف ها را زدیم تا بگوییم تجربه عنوانی استراتژیک که متفاوت با کلش آو کلنز باشد، آرزوی خیلی از بازیکن شده است. Auralux: Constellations آمده تا همین خواسته را برآورده نماید؛ تفکراتی که پیرامون این سبک را دور بریزید. چون ساخته War Drum می خواهد تا باری دیگر علاقه مندان را شگفت زده کند.

گفتیم «یک بار دیگر» چون قسمت ابتدایی این عنوان 2012 به انتشار رسید و پس از چهار سال بازیکن ها می توانند دست به تجربه ادامه Auralux بزنند. بیایید از این توضیحات مقدماتی فاصله بگیریم و به توضیحات پیرامون آخرین ساخته War Drum بپردازیم. گیم پلی Constellations تفاوت چندانی با عنوان پیشین نداشته و استودیو سازنده پیشتر سعی به بهبود المان های اپلیکیشن خود کرده است.

ConstellationMenu

مرحله ها متفاوت با یکدیگر بوده و همین مسئله توانسته تا احساس خستگی از بازیکن را هنگام تجربه Auralux Constellations دور کند. با این وجود می توانید با دیگر بازیکن های جهان هم به رقابت بپردازید.

بنابراین هر مرحله، سیاره ای به شما داده شده و باید با فرستادن نیرو به سمت دشمن ها سعی کنید سیارات آن ها را به دست بیاورید. جالب اینجاست برای سخت سرباز هیچگونه هزینه ای نباید بدهید. ساده تر بگوییم، خود سیاره ای که دارید بسته به اندازه اش نیروهایی ساخته و با انتخاب هر کدام از آن ها می توانید به جنگ سیارات بروید. شاید تعجب کنید ولی با عنوان Constellations تنها یک گونه نیرو خواهید دید.

بنابراین انتظار نداشته باشید تا سربازهای متفاوتی به خط مقدم اعزام نمایید. ممکن است از خود بپرسید با این همه سادگی، چگونه بازیکن ها Auralux را عنوانی هیجان انگیز و اعتیادآور می خوانند. بزرگترین المان مثبت ساخته War Drum به همین ترکیب عجیب «آسانی» و «سختی» باز می گردد؛ درست است، مکانیزم های گیم پلی ساده هستند اما همچنان برای پیروزی باید چالش های زیادی را پیش رو بگذارید.

auralux-constellation

به سیاره خاکستری رنگ نگاه کنید، چندین هاله پیرامونش می بینید. این هاله ها نشان می دهند که می توانید سیاره خود را قدرتمند تر نمایید. مکانیزم پیشرفت سیارات هم جالب هستند؛ باید نیروها را به سمت آن ها بفرستید.

چون هر مرحله به خاطر چینش سیاره ها یا تعداد دشمن ها متفاوت بوده و یک حرکت اشتباه می تواند به معنای شکست باشد. جدا از این که قابلیت ارتقا سیارات یا وجود سیاه چاله ها موجب گشته اند تا بازی جذابیت بسیار بیشتری به خود بگیرد. از دیدگاه گرافیکی Constellations نسبت به قسمت پیشین پیشرفت هایی به خود دیده است. دیگر رزولوشن پایین نبوده و نمایی بهتر از منظومه شمسی دارید.

همین زیبایی راه خود را به بخش صداگذاری هم باز کرده و استودیو سازنده برای جذابیت بیشتر عنوان خود از عناوین ریتمیک الهام گرفته است؛ با برخورد نیروها به یکدیگر آواهایی گوش نواز می شنوید که بسته به تعداد سربازها متفاوت خواهند بود. برای سخن پایانی باید بگوییم Auralux: Constellations یکی از بهترین و زیباترین عناوین استراتژی اسمارت فون ها به شمار می رود که با استقبال منتقدها هم رو به رو شد. این بازی را از دست ندهید.

Auralux Constellations
  • Auralux Constellations
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: War Drum
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: 123 / 96 مگابایت
دانلودمطالب مرتبط

خانم‌ها برای بازی‌ های موبایل بیشتر هزینه می‌کنند

به تازگی یک شرکت تحقیقاتی در حوز‌ه‌ی مارکتینگ بازی‌ های موبایل گزارش داده است که احتمال اینکه یک کاربر خانم برای ویژگی خاص بازی، پولی پرداخت کند ۷۹ درصد بیشتر از همین احتمال برای یک آقاست. بدین ترتیب می‌توان  نتیجه گرفت که خانم‌ها برای بازی‌ های موبایل بیشتر هزینه می‌کنند. بر اساس این گزارش یک کاربر خانم پس... ادامه مطلب

معرفی بازی Sky Dancer؛ بچه های آسمان

متاسفانه وضعیت کنونی عناوین Runner مشابه بازی های Tower Defence شده است. اپلیکیشن های یک سال گذشته این سبک را ببینید؛ بین آن ها چندتا ایده متفاوت می توانید پیدا کنید؟ دقیقا نقطه ضعف هم همینجاست. توسعه دهندگان جای پرداخت به المان های جالب، به همان کلیشه ها روی می آورند که شاید به واسطه... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ موتورسواران به آسفالت آمدند

زندگی امروزی آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتی ساده ترین کارها هم در آدمی تنش و تشویش به وجود می آورند. در این بین همه ما احتیاج به فضایی برای خودمان داریم که از دغدغه ها دور شویم و برای حتی چند دقیقه هم که شده به مشکلات فکر نکنیم. بیایید این فضا را... ادامه مطلب

معرفی بازی Space Marshals 2؛ غرب وحشی

پس از یک تجربه اتمسفریک با Xenowerk، سال گذشته بود که استودیوی Pixelbite با Space Marshals تصمیم گرفت از محیط تاریک عنوان پیشینش فاصله گرفته و بازیکن ها را به غرب وحشی فضایی ها اعزام کند. Pixelbite را می شناسید؟ طبیعی است اگر نام آن ها را تاکنون نشنیده باشید. چون این توسعه دهنده رویه... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ زمستان در راه است

زندگی امروزی آنقدر پرفشار و پراسترس شده که حتی ساده ترین کارها هم در آدمی تنش و تشویش به وجود می آورند. در این بین همه ما احتیاج به فضایی برای خودمان داریم که از دغدغه ها دور شویم و برای حتی چند دقیقه هم که شده به مشکلات فکر نکنیم. بیایید این فضا را... ادامه مطلب

تفنگستان؛ معرفی برترین بازی های شوتر در پلتفرم موبایل [قسمت دوم]

مهم نیست فکر کنیم تلفن های همراه چه محدودیت هایی برای ارائه یک تجربه واقعی از بازی های ویدیویی را دارند. چون همیشه سازندگانی هستند که با شکستن مرزهای مشخص نشده صنعت گیمینگ بازیکنان را غرق در نبوغ خود می کنند. پیشینه بازی های شوتر به سال های سال قبل باز می گردد؛ دورانی که پدرانمان... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x