بلومبرگ: عجله سامسونگ برای مقابله با آیفونی تکراری باعث شکل گیری بحران باتری نوت ۷ شد

بلومبرگ: عجله سامسونگ برای مقابله با آیفونی تکراری باعث شکل گیری بحران باتری نوت ۷ شد

بلومبرگ امروز در گزارشی ویژه خبر می دهد که علت اصلی مشکلات گلکسی نوت ۷، تلاش سامسونگ برای رقابت با اپل بوده و همین موضوع منجر به کاستی هایی در روند توسعه فبلت مورد بحث شده است.

منابع مورد اعتماد این خبرگزاری گزارش داده اند که مدیران سامسونگ، در ابتدای سال ۲۰۱۶ شنیده اند که آیفون بعدی قرار است بدون ویژگی چشم گیری راهی بازار شود و به همین دلیل، تصمیم گرفته اند در زمان باقی مانده، هر چه می توانند نوت ۷ را به محصولی پویاتر بدل سازند و از نظر طراحی مرزها را جا به جا کنند.

تاکید بیش از اندازه و ویژه بر طراحی، موجب کاهش یافتن وقت سایر قسمت ها برای توسعه موبایل مذکور شده است. از طرفی همین طراحی زیبا سبب شد تا تقاضا برای محصول مورد اشاره فراتر از ظرفیت های پیش بینی شده ی سامسونگ برود.

یکی از برتری های گلکسی نوت ۷ به ۵، باتری حجیم تر آن است. در واقع مدل سال گذشته شامل یک باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری بود در حالی که امسال این محصول به یک باتری ۳۵۰۰ میلی آمپری مجهز شده، و البته ضخامت موبایل هم در حدی بسیار ناچیز افزایش یافته است.

بلومبرگ می نویسد که همین مسئله موجب افزایش حرارت گلکسی نوت ۷ و در برخی موارد انفجار و آتش سوزی آن شده است. سامسونگ در گزارش های اولیه اش، خبر داده بود که مشکل به خط تولید باتری بر می گردد.

خبرگزاری یاد شده می نویسد که اگرچه «سامسونگ موبایل» تمام تقصیرها را به گردن «Samsung SDI» انداخته، اما بعید نیست که مشکل اصلی مرتبط با نوع طراحی خود گلکسی نوت ۷ باشد. همین موضوع در هفته گذشته از سوی رییس کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی الکتریکی آمریکا مطرح شده بود. این شخص مسئول اذعان داشت که باتری مورد استفاده در گلکسی نوت ۷ به طور کلی برای بهره گیری در چنین فضایی بیش از اندازه بزرگ بوده است.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato