جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

رابطه معنادار ساعات کاری طولانی و افزایش احتمال سکته مغزی؛ چه باید کرد؟

کارآفرینان باید مراقب ساعات طولانی کار کردن خود باشند. محققان به این نتیجه رسیده اند که کار طولانی و مداوم می تواند به معنای واقعی کلمه موجب مرگ افراد شود؛ احتمال سکته ی مغزی در بین کسانی که ساعات بیشتری را در محل کار خود می گذرانند بالاتر است.

محققان مذکور طی پژوهش های تازه ی خود متوجه شده اند احتمال ابتلا به سکته ی مغزی در میان کسانی که در هفته ۵۵ ساعت به بالا کار می کنند، در مقایسه با کسانی که ۳۵ تا ۴۰ ساعت کار هفتگی استاندارد دارند، ۳۳ درصد بیشتر است.

میکا کیویماکی، استاد کالج لندن در این باره می گوید: «در بین گروه ۳۵ تا ۴۰ ساعته، از هر ۱۰۰۰ کارمند در هر ده سال، ۵ سکته ی مغزی گزارش شده. این در حالی است که در گروه ۵۵ ساعت کار در هفته به بالا، ۶ سکته ی مغزی ثبت شده است».

پژوهش هایی که پیش از این انجام شده بودند نیز بر وجود رابطه میان استرس و سکته ی مغزی صحه می گذاشتند. اما پژوهش کیویماکی به جای سطح اضطراب، روی مدت زمان کار هفتگی مشارکت کنندگان متمرکز بوده است. با این وجود استرس بیشتر در میان کسانی که بیش از میزان استاندارد کار می کنند جای تعجب ندارد. به این ترتیب می توان گفت ساعات طولانی کاری، در وهله ی اول به استرس بیشتر و در مرحله ی بعدی به افزایش احتمال ابتلا به سکته ی مغزی منجر شده است.

برخی از توضیحات احتمالی ارائه شده برای این رابطه ی معنادار، ترشح هورمون های مرتبط با واکنش جنگ و گریز یا التهابی، بی ثباتی پلاک خون یا افزایش تمایل آن به لخته شدن را شامل می شوند که همگی با استرس بالا و عدم فعالیت فیزیکی در ارتباط اند.

کیویماکی در این خصوص می گوید: «این روز ها بخش بزرگی از مشاغل نیازمند پشت میز نشینی هستند و ممکن است قسمتی از مشکل، ناشی از همین پشت میز نشینی های طولانی تر باشد». با این حساب قشری مثل کارآفرینان که از قضا مشغله های کاری زیادی هم دارند چه باید بکنند؟

کاستن از ساعات کاری همیشه امکانپذیر نیست؛ به ویژه برای کارآفرینانی که در مرحله ی استارتاپی قرار دارند و معمولاً بیش از ۶۰ ساعت در هفته برای کارشان وقت می گذارند. بنابراین کیویماکی برای کسانی که امکان کاستن از ساعات کاری خود را ندارند چند توصیه ی ساده دارد که عمل کردن به آنها می تواند تا حدی از پیامد های منفی کار بیش از حد بکاهد.

هنگام غذا خوردن به فکر قلب خود نیز باشید

میزان چربی و نمک مصرفی روزانه تان را کاهش دهید تا از حفظ فشار و گلوکز خون خود در بازه ی طبیعی مطمئن باشید.

تحرک و فعالیت بدنی را از یاد نبرید

تایمر تلفن همراه یا هر تایمر دیگری را به گونه ای تنظیم کنید که هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به شما یادآوری کند از جای خود بلند شوید و کمی تحرک داشته باشید. حتی هنگام تایپ کردن یا تلفن صحبت کردن با دیگران نیز می توانید بایستید. اپلیکیشن هایی نظیر BreakTaker نیز می توانند به شما کمک کنند تغییر حالت از وضعیت نشسته به ایستاده را فراموش نکنید. اگر امکانش را دارید در محل کار خود از تردمیل استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید جلسات غیر رسمی خود را در حین یک پیاده روی کوتاه برگزار کنید.

از اضطراب بیش از حد اجتناب کنید

اداره ی یک کسب و کار فعالیتی استرس زاست. اما تمرین های ساده ای مثل نفس های عمیق می توانند مفید واقع شوند. هر روز چند دقیقه از زمان خود را به مراقبه اختصاص دهید و یا بخشی از برنامه ی روزانه تان را برای پرداختن به کار هایی خالی کنید که از انجامشان لذت می برید. در هر صورت مراقب استرس های خود باشید و مطمئن شوید اضطرابی که در طول روز متحمل می شوید از میزانی که بدنتان توان تحملش را دارد بیشتر نمی شود.

مطالب مرتبط

استارتاپ یا کسب و کار کوچک؛ مسئله این است

در سیلیکون ولی به نظر می رسد آرزوی همه این است که «مؤسس استارتاپ» باشند. جان وستنبرگ، نویسنده و کارآفرین، عقیده دارد اغلب افراد باید به جای دنبال کردن رؤیای استارتاپ، به دنبال راه اندازی کسب و کار های کوچک باشند. سینتیا تان در گفتگویی با او نظرش را در این باره بیشتر جویا شده است. در... ادامه مطلب

با راه های جالب و خلاقانه برای بهبود کار گروهی در اداره آشنا شوید

یکی از عواملی که کسب و کارهای بسیار موفق را از عادی جدا می کند فرهنگ کارمندان و جو خوب محل کار است. جو خوب باعث می شود کارمندان از بودن در اداره خوشحال باشند و بهره وری شان بالا برود. موفق ترین شرکت ها مانند گوگل و فیسبوک بخاطر فرهنگ کارمندان، خوش بینی و... ادامه مطلب

این جمله دروغ است: موفقیت با تلاش بی وقفه به دست می آید

شاید شما هم بارها این عبارت را شنیده باشید: «موفقیت در گروی تلاش و کار بی وقفه است.» با این حال جمله مذکور که به دفعات شنیده می شود، تنها به بن بست ختم می شود. سخت کار کردن که به معنی تلاش برای دستیابی به یک هدف واحد، آن هم طی ساعت ها کار بی... ادامه مطلب

سرمایه گذار موفق ترین استارتاپ های دنیا: کارآفرینی کار انسان های عادی نیست

اوبر، توئیتر، استرایپ و اینستاگرام تنها نمونه هایی از سرمایه گذاری های کریس ساکا هستند. به نظر می رسد او سرمایه گذاری های بسیار خوبی روی استارتاپ ها کرده است و در فرایند این سرمایه گذاری ها به قوانین قابل اتکایی برای شناسایی کارآفرینانی که ارزش همراه شدن دارند رسیده است. به بیان دیگر، ساکا... ادامه مطلب

چرا باید در آستانه سال جدید، عملکرد سال گذشته خود را ارزیابی کنیم؟

تعداد شرکت هایی مثل GE، Accenture، و Deliotte که گزارش های سالانه را کنار می گذارند و در عوض به سراغ بازخور های سریع تری مثل پایش های ماهانه یا سه ماهه می روند رو به افزایش است. اما نگاه به سالی که گذشته قدرت خاصی به انسان می بخشد. این کار می تواند برای... ادامه مطلب

چرا بدون مدیریت، کارآفرینی فقط یک نام است؟

آیا تا به حال شنیده اید مارک زاکربرگ یا بیل گیتس از خود بگویند و همه ی موفقیت شان را ناشی از زحمات خودشان بدانند؟ محور صحبت های آنها همیشه کارشان بوده و به هر عاملی که بر آن اثر بگذارد توجه می کنند نه خودشان. تا به حال عوامل زیادی که بر کارآفرینی موثر است... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x