همسر بیل گیتس برای حضور بیشتر زنان در مشاغل مرتبط با تکنولوژی تلاش می کند

ملیندا گیتس همسر بیل گیتس بنیان گذار مایکروسافت، در ادامه فعالیت های خیرخواهانه او و همسرش، به تازگی تیمی را تحت نظارت خود ایجاد کرده تا راهکارهای تشویق زنان برای حضور بیشتر در مشاغل مرتبط با تکنولوژی را بیابند.

او که خود فارغ التحصیل دانشگاه Duke در رشته علوم کامپیوتر بوده و یکی از کارکنان سابق مایکروسافت به حساب می آید، می گوید که چنین هدفی همواره در فکر و قلب او بوده است.

او در مصاحبه ای که اخیراً در این باره انجام داده می گوید که حضور زنان در شغل های قضایی و پزشکی حالا به رقمی در حدود ۴۷ تا ۴۹ درصد رسیده، در حالی سهم زمان از شغل های مرتبط با علوم کامپیوتری از ۳۷ درصد در ده ۸۰ میلادی به ۱۸ درصد در امروز کاهش یافته است.

ملیندا گیتس و تیمش تلاش می کنند در درجه اول ریشه این پسرفت را فهمیده و با اختصاص منابع لازم در راه حذف موانع حضور بیشتر زنان در این حوزه از فعالیت های اقتصادی تلاش نمایند.

به نظر می رسد دو عامل در این میان بیشتر مطرح باشد؛ اول تمایل پایین دختران جوان به تحصیل در رشته های مرتبط با علوم رایانه ای و فناوری اطلاعات، و دوم جو بیش از حد مردسالارانه ای که در بیشتر کمپانی های تکنولوژی محور وجود دارد.

البته موانع دیگری نیز در این میان نقش ایفا می کنند که در بین سایر مشاغل هم متداول هستند. ملیندا معتقد است که در حال حاضر حوزه تکنولوژی یکی از بهترین زمینه ها برای فعالیت اجتماعی زنان است و سهم پایین فعلی به هیچ وجه عادلانه نیست.

مطالب مرتبط

بیل گیتس طرفدار پول های دیجیتالی و فناوری هایپرلوپ نیست

بیل گیتس به تازگی در ششمین دور گفتگوی مستقیم خود با کاربران از طریق وب سایت ردیت (برنامه ای که به Reddit AMA معروف است) نشان داده چندان علاقه ای به فناوری های دهان پر کن امروزی مانند پول های دیجیتالی یا هایپرلوپ ندارد.او یکی از مشکلات ارزرمزها را تراکنش های پنهان و بینام می... ادامه مطلب

بیل گیتس: نوع بسیار خطرناک تری از تروریسم در راه است

بیل گیتس که در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس سخنرانی می کرد اعلام داشت که نوع جدیدی از تروریسم در حال ظهور است. نوعی که بسیار خطرناک تر از نمونه های قبلی بوده و ما به هیچ وجه مهیای مقابله با آن نیستیم.پیش تر گفتیم که بیل و ملیندا گیتس جزو اعضای اصلی «ائتلاف برای... ادامه مطلب

چکیده ای از مصاحبه اخیر گیتس؛ بیل از دیدگاهش تا سال ۲۰۳۰ می گوید

بیل و ملیندا گیتس هر سال خلاصه ای از تلاش های بشردوستانه خود را منتشر می کنند و از تغییراتی می گویند که امید دارند در جهان ایجاد کنند. اما امسال، آنها از آینده و اثرات ژرف فناوری بر زندگی افراد فقیر در 15 سال آینده سخن می گویند.تیم The Verge هم می خواهد در مورد... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟