شرکت Blue از یک میکروفون تازه با نام Raspberry پرده برداشت

شرکت Blue از یک میکروفون تازه با نام Raspberry پرده برداشت

پادکست و ضبط صدای خانگی در سالهای اخیر گسترش زیادی داشته و The Blue Yeti یکی از پر طرفدار ترین میکروفون ها در این حوزه به حساب می آید که حالا قرار است صاحب برادر شود.

میکروفون جدید Raspberry نام دارد قرار است با قیمت ۲۰۰ دلار عرضه شود. هرچند ابعاد این مدل از میکروفون قبلی مناسب تر به نظر می رسد، اما سازنده محصول تازه را به عنوان میکروفون رومیزی طراحی کرده است.

البته باید توجه داشته باشید که امکان استفاده از این محصول به عنوان میکروفون قابل حمل وجود دارد، اما سازنده توصیه کرده آن را به شکل ثابت روی پایه رومیزی قرار دهید.

میکروفون تازه ضمناً مثل محصولات قبلی همین سازنده به شکل plug-and-play فعال می شود و از درگاه های USB و لایتنینگ پشتیبانی می کند تا امکان استفاده از آن در هر همه پلتفرم ها از جمله iOS وجود داشته باشد.

از دیگر امکانات محصول می توان به پیچ کنترل gain (با قابلیت mute کردن دستگاه) و جک ۳.۵ میلی متری هدفون اشاره کرد که دومی، امکان گوش کردن به صدای در حال ضبط را به شکل زنده امکان پذیر می کند.

سازنده علاوه بر این یک دیفیوزر آکوستیک داخلی جدید در این محصول مورد استفاده قرار داده که کیفیت ضبط صدا را افزایش می دهد و قادر است به جای تمام صدای محیط، تنها روی صدای در حال ضبط تمرکز نماید.

سازنده ضمناً با توجه به محدودیت های میکروفون های کوچک، بهینه سازی های دیگری هم در Raspberry ایجاد کرده تا دستیابی به صدایی در سطح میکروفون های بزرگ امکان پذیر باشد، از جمله مدار اختصاصی کپسول کندانسور Blue که استفاده از آن محدودیت های دیافراگم کوچک این میکروفون نه چندان بزرگ را تاحدی رفع خواهد کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato