گزارشها از آتش گرفتن آیفون 6 پلاس درون جیب یک دانش آموز حکایت دارند

سامسونگ از مدتی پیش با مشکل انفجار باتری گلکسی نوت 7 دست و پنجه نرم می کند و اپل هم مدتی پیش، با یک مورد گزارش انفجار آیفون 7 مواجه شد که ممکن است سرآغازی باشد بر مشکلات مشابه شرکت کره ای برای رقیب آمریکایی.

حالا از یک کالج در شهر نیوجرسی آمریکا خبر می رسد که آیفون 6 پلاس به شکل خود به خود درون جیب یکی از دانش آموزان آتش گرفته و به کلی از بین رفته است.

مشکل گلکسی نوت 7 این بود که هنگام شارژ، داغ کردن بیش از حد باتری ممکن بود به آتش سوزی یا انفجار منجر گردد، اما بر اساس گزارش اخیر می توان گفت آیفون مورد بحث به شارژر متصل نبوده است.

یکی از دوستان این دانش آموز در توضیح واقعه می گوید: «این اتفاق به شکل ناگهانی حین برگزاری کلاس رخ داد. ابتدا کمی صدای ناهنجار به گوش رسید و سپس دود زیادی از جیب Hlavaty (مالک آیفون) خارج شد که موبایل وی درونش قرار داشت».

Hlavaty می گوید در ادامه آیفون را از جیبش خارج کرده اما آنقدر داغ بوده که آن را به گوشه ای از کلاس پرتاب کرده است، آن هم تلفن هوشمندی که تنها 6 ماه از خریدش می گذشته است.

البته باید توجه داشته باشید که ظاهراً محصول مورد بحث پیش از حادثه، ضربه خورده و دچار شکستگی هم بوده است، اما نمی توان با اطمینان گفت این موضوع دلیل اصلی آتش سوزی به حساب می آید یا نقشی در آن نداشته است.

در پایان لازم است اشاره کنیم که پیش از این هم آیفون 6 دردسرهایی برای سازنده ایجاد کرده بود. در سال 2014 که این محصول عرضه شد، کاربران اعتراض داشتند که مقاومت بدنه دستگاه به اندازه کافی نیست و به راحتی امکان دارد با وارد آمدن فشار اندکی خمیده شود؛ اپل هم برای رفع این مشکل در ساخت آیفون 6S آلومینیوم مستحکم تری را مورد استفاده قرار داد.

ویجیاتو

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟