ساعت هوشمند اپل امسال خریداران اندکی خواهد داشت

ساعت هوشمند اپل امسال خریداران اندکی خواهد داشت

«مینگ چی کو» تحلیلگر ارشد مؤسسه تحقیقاتی KGI Securities می گوید اپل در سال جاری، تعداد کمتری اسمارت واچ در مقایسه با سال قبل به فروش خواهد رساند. طبق اظهارات «کو» مدل های جدید سری ۱ و ۲ اپل واچ از کمبود اپلیکیشن های هیجان انگیز، دوام باتری کم، اتکای بیش از حد به آیفون رنج می برند، ضمن اینکه به عقیده او رابط کاربری چندلمسی این گجت نیز چندان مناسب ابزارهای پوشیدنی نیست.

این تحلیلگر باسابقه می گوید Apple Watch نتوانسته فروش بالای گجت های کمپانی «فیت بیت» را تحت تأثیر قرار دهد، و به نظر نمی رسد حتی قیمت پایین سری ۱ اسمارت واچ مذکور نیز بتواند خریداران زیادی را در بازار به سمت خود بکشاند.

به همین دلیل، «کو» برآورد اولیه اش نسبت به فروش اپل واچ در سال جاری میلادی را بین ۱۵ تا ۲۵ درصد کاهش داده، و می گوید حداکثر ۸.۵ تا ۹ میلیون ساعت هوشمند از این شرکت در سال ۲۰۱۶ به فروش خواهد رسید.

گفتنی است اهالی کوپرتینو هیچ گاه در مورد ارقام فروش Apple Watch لب به سخن نگشوده اند، و نمی دانیم چه تعداد ابزار پوشیدنی از این کمپانی از آوریل ۲۰۱۵ تا به امروز به فروش رسیده، بنابراین اظهار نظر قطعی در مورد استقبال از محصولات آنها کار دشواریست.

apple-watch-series-2--800x471-w600

در همین رابطه، برآوردهای IDC نشان می دهد اپل توانسته در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ تعداد ۱.۶ میلیون ساعت هوشمند را به فروش برساند، که بسیار کمتر از آمار ۳.۶ میلیون واحدی در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ به نظر می رسد.

لازم به ذکر است اپل واچ سری ۲ ظاهری مشابه با نسل قبل دارد، اما قابلیت ضد آب آن بهبود یافته و می توان حتی در استخر نیز از آن استفاده کرد، ضمن اینکه GPS داخلی، پردازنده دو هسته ای سریع تر، و نمایشگری با روشنایی بیشتر نیز در آن به کار رفته.

به هر حال اگرچه تخمین «کو» از فروش ساعت هوشمند شرکت مورد بحث چندان مستدل نیست، اما فعلاً چاره ای نداریم جز اینکه به همین پیش بینی ها و برآوردها تکیه نماییم، و امیدوار باشیم اپل در آینده استراتژی خود را تغییر داده و آماری از فروش محصولاتش ارائه نماید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato